Владислав Мангер
Владислав Мангер 5 канал

Справа вбивства Гандзюк: як суд заарештував Мангера без права на заставу – подробиці з засідання

Читайте по-русски
Спілкуватися з журналістами сторона захисту після рішення суду не захотіла

Під вартою до 28 липня перебуватиме голова Херсонської облради Владислав Мангер, якого підозрюють у замовленні та організації нападу на Катерину Гандзюк. Новий запобіжний захід обрав Печерський райсуд Києва. Рішення оголосили вночі. Альтернативи у вигляді грошової застави немає. Подробиці розповість кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

Два місяці арешту без права внесення застави. Судова катавасія з обранням запобіжного заходу Владиславу Мангеру завершилася. Тиждень тому він не з'явився до суду. Адвокат Мангера заявляв: підзахисний у тяжкому стані у відділенні реанімації херсонського кардіологічного диспансеру.

"Мангер не збирається переховуватися ні від суду, ні від слідства, тому як лікар дозволить транспортувати за умови отримання повістки, з'явиться до суду", – заявляв Дмитро Ільченко, адвокат Владислава Мангера.

Прокурори залучили незалежного лікаря-експерта. І вже після його висновку підозрюваного у вівторок примусово транспортували з лікарні в Херсоні до столичного Печерського суду.

Прокурори заявили: підозрюваний тиснув на свідків – за допомогою поплічників. І тому його треба заґратувати.

"Те, що ви почули, – це повністю сфальсифіковано. Воно підроблено. За це прокурори нестимуть кримінальну відповідальність", – говорить Владислав Мангер.

"Тиск чинився різнобічно та різними особами на фактично трьох свідків у кримінальному проваджені та членів їхніх сімей. Тиск чинився на вказаних свідків у зв'язку з наданням ними викривальних показів щодо Мангера та Левіна", – каже Андрій Сенюк, прокурор.

Спілкуватися з журналістами сторона захисту після рішення суду не захотіла. Утім, згодом, адвокат Мангера виклав позицію захисту у фейсбуці. Згадав прізвища тих, хто дав викривальні свідчення на Мангера.

"Ті, хто вважає, що ми тягнули – ні. Ми отримували безсумнівні докази того, що прокуратура змушувала Павловського і Пилипенка свідчити про те, що їм погрожував Мангер. Ми їх надали. Але суд їх не взяв до уваги", – заявляє Дмитро Ільченко, адвокат Владислава Мангера.

Активістку Катерину Гандзюк облили кислотою в липні 2018 у Херсоні. Після численних операцій вона померла. Згодом правоохоронці затримали п'ятьох виконавців злочину. Вони визнали провину, уклали угоду зі слідством та нині у в'язниці. Суди щодо ймовірних організаторів тривають.

Єва Ніколашвілі, "5 канал"

Попередній матеріал
Встають зі сходом сонця, а повертаються додому вночі: як проходить будні фермера – сюжет
Наступний матеріал
Для кого український Томос – ворожий: Проти Порошенка відкрили справу за створення ПЦУ – кому це вигідно
Loading...