fdlx.com

Держслужба спецзв’язку відмовила в атестації системи електронного декларування

  У відомстві пояснили причини свого рішення

  У п'ятницю, 12 серпня, Експертна рада з питань державної експертизи в сфері технічного захисту інформації провела засідання, за результатами якого було вирішено відмовити Національному агентству України з питань запобігання корупції у видачі атестату відповідності системи електронного декларування вимогам захисту персональної інформації.

  Як повідомила прес-служба Держспецзв’язку, експерти виявили "значну кількість невідповідностей реалізованих рішень із захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджені спроможності системи забезпечувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема в частині ідентифікації та автентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID".

  "На сьогодні, КСЗІ Реєстру при його взаємодії з іншими реєстрами, базами і банками даних для забезпечення повної функціональності системи електронного декларування, не реалізована. Програмне забезпечення, що досліджувалося в рамках державної експертизи, виконане (розроблене) частково, що не дозволяє говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування", – заявили у відомстві.

  "Враховуючи викладене, Експертною радою прийнято рішення про невідповідність КСЗІ Реєстру вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у технічному завданні на створення КСЗІ, та відмовлено у видачі Атестату відповідності", – наголосили у Держспецзв'язку. У цьому зв'язку зазначається, що це непросте рішення, яке прийнято, усвідомлюючи можливий суспільний резонанс на тлі штучних звинувачень на адресу Держспецзв’язку.

  Запуск системи електронного декларування є однією із головних передумов для надання Україні траншу МВФ та введення безвізового режиму з ЄС. Раніше у НАЗК заявили, що планують запустити е-декларування вже 15 серпня.

  Попередній матеріал
  Екс-нардепа Колесніченка оголосили у розшук
  Наступний матеріал
  СОТ вперше винесла рішення проти Росії у суперечці з ЄС
  Теги:
  Loading...

  НАЗК запустило тестовий режим е-декларування

  У НАЗК запевнили – не саботують електронне декларування

  Ні про яку боротьбу з корупцією не йдеться, якщо система електронного декларування не запрацює на повну – Юрчишин

  Нова система декларування майна чиновників – доведеться вказувати і готівку

  Агентство з питань запобігання корупції запустить електронне декларування з 15 серпня

  5 канал - трансляція наживо