Урядовий Кур\'єр

Нова система декларування майна чиновників – доведеться вказувати і готівку

  Держслужбовці муситимуть декларувати обсяг готівкових коштів, якщо їхня сума перевищує 60 тис. грн

  З 15 серпня цього року в Україні має запрацювати нова система електронного декларування майна держслужбовців. Про це заявив керівник проекту "Прозорість та доброчесність публічного сектору" Програми розвитку ООН в Україні Іван Пресняков, передає "Урядовий кур'єр".

  Зазначається, що нова система електронного декларування доходів та майна зобов'язуватиме чиновників декларувати кошти та майно, починаючи зі значно меншої кількості, ніж це було досі. Йдеться про декларування готівкових коштів чиновників.

  "Тепер такий обов’язок настає, якщо коштів понад 60 тисяч гривень (50 мінімальних зарплат). Раніше політики та чиновники розповідали, що купують дорогі машини та їздять за кордон за рахунок готівкових коштів, заощаджених протягом життя або подарованих близькими родичами. Коли система працюватиме вже кілька років, невідповідно розкішний спосіб життя буде дедалі важче пояснювати заощадженнями, нажитими колись, і тещиними подарунками", – заявив Пресняков.

  Крім того, за його словами, вводиться звітність щодо об’єктів незавершеного будівництва, якими називали навіть незареєстровані будівлі, де роками жили чиновники. Декларувати доведеться також подарунки на суму від 5 мінімальних зарплат, тобто 6,5 тисяч гривень.

  Пресняков також додав, що, якщо раніше як рухоме цінне майно вказували тільки машини, тепер до цього переліку належить й інше майно, якщо вартість одиниці перевищує сто мінімальних зарплат (121,8 тисячі гривень).

  При цьому Пресняков визнав, що і така реформа не ідеальна й у ній можна знайти лазівки.

  Як повідомляв 5.ua, міністр юстиції розвіяв міфи з приводу електронного декларування та опублікував інфографіку. 

  Нагадаємо, 16 березня Петро Порошенко підписав закон про електронне декларування, необхідний для отримання безвізового режиму з ЄС. 

  Попередній матеріал
  Спецоперація на бурштиновому "клондайку" – на Рівненщині поліція вилучила в копачів бронетехніку
  Наступний матеріал
  Гройсман пропонує змінити радянську систему реєстрації шлюбів

  Агентство з питань запобігання корупції запустить електронне декларування з 15 серпня

  Савченко оприлюднила декларацію: 205 тис. грн склали подарунки і виграші

  Експерт програми розвитку ООН про електронне декларування в Україні – інтерв'ю

  Міністр юстиції розвіяв міфи з приводу електронного декларування та опублікував інфографіку