День Соборності відзначає Україна [репортаж, відео]

  День Соборності, або Злуки - відзначає Україна. В усіх регіонах тривають святкування. Урочисті заходи відбулися у Києві. Офіційна влада, опозиційні сили і громадські організації - святкували День Соборності нарізно.

  Організатори акції не очікували, що на міст Патона сьогодні прийде стільки людей. Близько тисячі українців з національною символікою в руках, на одязі і на навіть на обличчі взявшись за руки сполучили два береги Дніпра.

  Державні заходи з нагоди Дня Соборності починаються біля пам`ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському. Тут два Президенти України  кладуть квіти до підніжжя творців української державності. У палаці Україна до них приєднується і третій - Леонід Кучма. Віктор Янукович у промові пояснює, що об`єднає усіх українців.

  По своєму об`єднували Україну і на Контрактовій площі. Тут представники партій "Фронт змін", "За Україну!" та УРП "Собор" склали з пазлів величезну карту держави, яку одразу ж заносять до Книги рекордів.  Обіцяють так само незабаром скластися в єдину опозиційну партію.

  На Хрещатику з нагоди свята активісти Української народної партії розгорнули величезний прапор України. Сорок метрів завдовшки та тридцять завширшки. Більшого в Україні немає. Двісті людей пронесли його київськими вулицями.

  Хоч різдв`яні свята вже скінчилися та в День Соборності у Києві знову вертеп. Політичний. Митці Лірник Сашко, Богдан Бенюк, брати Капранови, Лесь Подерев`янський разом із народними депутатами Юрієм Стецем та Олесем Донієм покепкували з влади та політичного сьогодення. Сюжет вертепу розповідає про утиски свободи слова, загрози для демократії і навіть про Податковий кодекс.

  Критикували владу без жартів на Софійській площі. Лідери опозиційних партій організували тут віче. Послухати їх прийшло більше трьох тисяч прихильників БЮТ, "Свободи", Руху, КУН та УНП.

  На Майдані, який ще недавно був оточений щитами, міська влада організувала концерт. З національними прапорами сюди теж прийшло чимало студентів та пенсіонерів.

  Олександр Аргат, Ганна Мірошниченко, Ірина Герасимова, 5 канал


  Попередній матеріал
  5 років від найбільшої комунальної аварії в історії України [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Люди ночували під офісом ПР через невиплату грошей за участь в акціях
  Теги: