5 років від найбільшої комунальної аварії в історії України [репортаж, відео]

  Сьогодні виповнюється 5 років від дня найбільшої комунальної аварії в історії України. У січні 2006-го прорив тепломережі залишив без тепла 120-ти тисячний Алчевськ. Упродовж місяця люди жили за температури, що майже не відрізнялася від вуличної - 25 градусів морозу.

  Січневі морози 2006-го у Алчевську досі згадують з острахом. Люди гріли батареї феном, щоби врятувати від замороження, та бігали до найближчого намету МНС за горням гарячого чаю. Бригади із усіх куточків України допомагали містянам боротися із надзвичайною ситуацією.

  Аварія трапилася усього за кілька метрів від однієї з двох котелень, які обігрівали 120-ти тисячне місто. Розірвало стару магістральну трубу, а це вмить зупинило теплопостачання. Доки комунальники  зреагували - вода в трубах перетворилася на кригу.

  На ранок на тепломагістралі утворилися сотні проривів. Друга котельня зупинилася за добу. Не витримав силовий кабель, адже півміста увімкнули електрообігрівачі. Ані обвідної труби, ані запасної електромережі не було. Володимир Тихонов у січні 2006-го був заступником Алчевського голови з питань ЖКГ.

  Аварію ліквідовували упродовж місяця. Ще три роки вулиці міста нагадували окопи — комунальникам довелося замінити майже 80 кілометрів труб. Сьогодні у місті опалення децентралізоване — відбудовані 8 котелень, а двом старим зробили дублюючі мережі. Завдяки трагедії за якою стежила уся країна та кількасот мільйонів допомоги з бюджету, теплокомуненерго Алчевська нині одне з найсучасніших та найпотужніших в Україні.

  За фактом аварії прокуратура порушила справу.

  Директору місцевого теплокомунерго заборонили обіймати керівні посади впродовж трьох років. Керівні особи, за яких сталися тодішні події, кажуть - такий випадок міг статися з кожним.

  Власні висновки зробили і алчевці. Сьогодні майже кожен мешканець міста намагається встановити автономне опалення.  

  Комунальна аварія завдала збитків у 100 мільйонів гривень. Втратили і  мешканці - майже 400 квартир. Офіційна статистика МНС твердить - від переохолодження тоді не загинув ніхто. Проте, медики фіксували вищу за норму смертність від серцевої недостатності.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганська область, Алчевськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  Поховання знатного воїна віднайшли археологи у Перу
  Наступний матеріал
  День Соборності відзначає Україна [репортаж, відео]
  Теги: