День народження Ліни Костенко: топ-15 гострих цитат про Україну, кохання та Путіна

Ліна Костенко Facebook
Сьогодні, 19 березня, виповнюється 89 років Ліні Костенко – письменниці, чиє гостре перо заворожує українців своєю щирістю та патріотизмом

Її твори перекладені англійською, білоруською, естонською, італійською, литовською, німецькою, російською, словацькою та французькою мовами. Ця талановита жінка написала і вимовила дуже багато мудрих слів. Редакція 5.UA зробила добірку найвлучніших цитат письменниці на різні теми. 

Про Україну:

А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

Про владу:

Вічна парадигма історії: за свободу борються одні, а до влади приходять інші. І тоді настає лукава, найпідступніша форма несвободи, одягнута в національну символіку, зацитькала національним пафосом, вдекорована атрибутами демократії.

Читайте також: День народження Ліни Костенко: топ-15 гострих цитат про Україну, кохання та Путіна

Ліна Костенко
Ліна Костенко Facebook

Про українських чиновників:

Чому канадський прем’єр-міністр може проїхати до парламенту на ковзанах по замерзлій річці через всю Оттаву, а у нас людей розкидають мало не в кювети, коли їде якесь цабе.


Про державу:

Починаю розуміти, чому Людовік XIV сказав: "Держава — це я". Так, держава — це я, а не те, що вони з нею зробили. І якби кожен усвідомив, що держава — це він, то досі у нас вже була б достойна держава.

Ліна Костенко
Ліна Костенко Facebook

Про мову:

Ну, от і дожилася наша мова, була-була безсмертною в віках, але прийшли бендюжники від слова і потопили мову в матюках.

Про життя:

Нам треба жити кожним днем. Не ждать омріяної дати. Горіть сьогоднішнім вогнем, Бо "потім" може й не настати.

Ліна Костенко
Ліна Костенко Facebook

Про відносини між людьми:

Чужа душа – то, кажуть, темний ліс. А я кажу: не кожна, ой не кожна! Чужа душа – то тихе море сліз. Плювати в неї – гріх тяжкий, не можна.

Про уроки історії:

Йдемо по колу, як сумирні конячки в топчаку історії, б’ючи у тій самій ступі ту ж саму олію.

Ліна Костенко
Ліна Костенко Facebook

Про вирішення проблем:

У нас на кожну проблему можна лягти й заснути. Прокинутись через сто років – а вона та сама.

Про страх:

Я нічого не боюся. Я боюся тільки причетності до ідіотів.

Ліна Костенко
Ліна Костенко Facebook

Про менталітет українців:

Ми думаємо, що це у нас шляхетна толерантність, а це у нас воляче терпіння.

Про жінок:

Важко любити розумну жінку. Завжди боїшся впасти у її очах. Жінка втрачає на інтелекті, лише коли вона кохана. Так що бажано підтримувати в ній цей стан.

Ліна Костенко
Ліна Костенко Facebook

Про п’яту колону:

Я ніколи не дозволяв собі думати, що в Україні є п’ята колона. Але ж вона вже йде потоптом по моїй душі! Раніше ж принаймні ненависть до українців хоч якось камуфлювалася, а тепер тебе просто готові знищити: "Хотєли свою нєзалєжность? Вот вам!" Виїли Україну зсередини, як лисиця бік у спартанця, ще й дивуються – чого ж вона така скособочена? Чого кульгає в Європу, тримаючись за скривавлений бік? Всю обгризуть, як піраньї, і сипонуть врозтіч. Від України залишиться тільки скелет.

Про Путіна:

І жах, і кров, і смерть, і відчай, і клекіт хижої орди. Маленький сірий чоловічок накоїв чорної біди. Це звір огидної породи, Лох-Несс холодної Неви. Куди ж ви дивитесь, народи?! Сьогодні ми, а завтра – ви.

Ліна Костенко
Ліна Костенко Facebook

Про переселенців:

Вночі скриплять вози. Переселенці їдуть. Світ за очі, покидавши своє. Шукати Україну в Україні. десь має ж бути, десь вона та є!

Попередній матеріал
У мережі оприлюднили список військової допомоги від США з 2014 року
Наступний матеріал
Діяльність Порошенка дозволила Україні встояти, зберегти територію та створила серйозні проблеми агресору – політик
Loading...