Гострий напад параної й істерики: про "синдром божевілля від Трампа", чи спостерігаються симптоми в українців

Дональд Трамп 5.ua
Законодавці штату Міннесота хочуть на офіційному рівні визнати синдром психічним розладом

Політичних успіхів у Трампа поки небагато, але ті, що є, – унікальні. За перші місяці правління президент може обзавестися іменною хворобою. Так ще й якою – психічним розладом. Група депутатів штату Міннесота хоче офіційно зареєструвати "синдром божевілля від Трампа". Його прояви – гострий напад параної та істерики через політику чинного президента. Які ж ключові симптоми та чи проглядаються вони в українців – наш Антон Кучеренко дізнавався. 

Якщо вас щовечора трясе від передчуття нових заяв Трампа, а щойно він підходить до мікрофона, у вас паморочиться в очах, а долоні пітніють – цілком можливо, що ви маєте "синдром божевілля від Трампа".

"Демократи все ще не знайшли ліків від синдрому божевілля від Трампа, їхня партія досі в невизначеності", – зауважила речниця Білого дому Керолайн Левітт.

Пів десятка законодавців штату Міннесота хочуть на офіційному рівні визнати "синдром божевілля від Трампа" психічним розладом. Підготували й чіткий перелік симптомів та збудників – хоча в "синдрому Трампа" він лише один.

Мені байдуже, поки ми не чіпаємо... Ну, ви знаєте, кого саме я маю на увазі. Я ненавиджу Дональда Трампа. Він сексист. Він расист. Він білий супремасист. Він бунтівник.

Комік Бенні Джонсон відверто переграє. А от його колега по цеху Роззі О'Доннелл дає більш наближений до реальності анамнез пацієнта із "синдромом божевілля від Трампа":

"Чи бачили ви колись, як це дурненьке говорить? Чи здатен він бодай сформулювати речення? Він найгірша річ, яка коли-небудь траплялася. Але він продовжує бурмотіти, як бевзь. Він – доктор Дум. Просто бреше і бреше. Я вже сита по горло Дональдом Трампом".

"Божевілля через Трампа" описують як гострий напад параної, спричинений сприйняттям політики чинного президента США, а також наслідків його рішень. Політичні упередження нібито викликають загальну істерію на межі патологій, – мовиться у підготованому проєкті закону:

"Синдром божевілля через Трампа – реальний. Як я бачу, це дуже гостра та серйозна хвороба, що вражає свідомість".

Явище "синдрому божевілля" не нове. Команда Трампа підхопила його в однопартійців – прихильників колишнього президента США Джорджа Буша-молодшого.

"І хоча прихильники президента Дональда Трампа й сам президент часто використовують термін "синдром Трампа" щодо політичних опонентів, які, на їхню думку, упереджено ставляться до президента, він не є визнаним психіатричним діагнозом", – йдеться у статті MN lawmakers want to define 'Trump derangement syndrome' as a mental illness.

А от що є визнаним та підтвердженим – це розмова Трампа та путіна у вівторок. Контакт підтвердили як москва, так і Вашингтон. Говоритимуть правителі про шляхи завершення війни в України. У киян від цих новин тим часом проглядаються ознаки "синдрому божевілля від Трампа".

"Ні, ми не стали на крок ближчими до миру. Знаєте, переговори про мир в Україні без України, між двома літніми божевільними чоловіками... ну, це настільки безглуздо, що я навіть не знаю, як висловити це звичайними словами, тому що це схоже на ситуацію, коли я разом із сином проводила б операцію на вас без участі лікарів. Ось і все, що я можу сказати. Я не думаю, що будуть якісь позитивні зміни, і той факт, що на нас тиснуть, змушуючи віддати наші території... Вибачте, але в мене там двоє братів. За що вони воюють? Два роки в окопах, розумієте? Двоє моїх молодших братів, яким зараз по 35 років, які могли б жити своїм життям. У них є сім'ї, діти, дружини... Особисто я думаю, що це не наблизить нас до перемоги", – поділилася думкою киянка Тетяна Бортницька.

Голос емоцій переб'є лише голос цифр. NBC News провів масштабне соціологічне опитування американців. Ключові теми – зовнішня політика та ситуація в Україні. Учасників запитали, кого вони підтримують у війні. Майже дві третини відповіли, що Україну. Тоді як на бік росії стали лише 2 відсотки опитаних. А от 35 відсотків не визначилися. Серед прихильників України домінують демократичні виборці та незалежні. Серед республіканців водночас панує нейтралітет – жодну сторону не обрали 57 відсотків опитаних виборців президентської партії.

Поцікавилися соціологи і про прихильність американського гаранта. Майже половина опитаних вважають, що Дональд Трамп підтримує росію, 40 відсотків – що нікого, і лише 8 відсотків – що президент США схиляється в бік України. 

Антон Кучеренко, "5 канал"

Читайте також: Трамп заявив, що багато елементів мирної угоди вже узгоджені з путіним.

Дивіться також:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
Про ризики оточення на Курщині, чи кидають ЗСУ західну бронетехніку, які плани в росіян на Суми – хроніка 1118-го дня Великої війни
Наступний матеріал
День народження Ліни Костенко: топ-15 гострих цитат про Україну, кохання та путіна
Loading...