bykvu.com

Декомунізація проходить фактично комуністичними методами – міністр культури

  У Мінкульті обговорюють створення музейних комплексів для зберігання творів мистецтва радянського часу. Наприклад, на території київського ВДНГ

  Недостатня делікатність як і "рубка з плеча" можуть привести до діаметрально протилежних результатів, ніж ті, що українці чекають від декомунізації. Про це розповів міністр культури України Євген Нищук у інтерв'ю виданню "ЛІГАБізнесІнформ".

  Міністр культури зазначив, що в цілому процес декомунізації є "позитивним, неминучим і логічним", адже через це проходило багато країн. Втім, він не заперечує, що у деяких випадках бувають перегини. "Те, що зникають пам'ятники Леніну та інші кам'яні ідоли – це добре, але існує велика кількість творів мистецтва і об'єктів радянського часу, які варто було б зберегти. Навіть пропагандистського спрямування. Формат збереження можна обговорювати – наприклад, виділити для них окремий музейний комплекс. Зараз обговорюється можливість зробити подібний на території київського ВДНГ", – розповів Нищук.

  Міністр навів і приклади таких творів мистецтва: "Як правило, це скульптурні композиції. Є пам'ятники, створені відомими скульпторами, є хороші мозаїчні роботи на стінах будівель, на зупинках і вокзалах – не тільки в Києві. Мені шкода, що вони часто просто збиваються і зафарбовуються. Тобто декомунізація проходить фактично комуністичними методами. Це історія, і не обов'язково її знищувати, адже можна просто перемістити в спеціально відведене місце".

  Крім того, він заявив про існування проблем із декомунізацією на сучасному українському ТБ – наприклад, у заборонах кіно радянського періоду. "Дійсно, в ряді фільмів знімалися актори, які або підписували якісь колективні листи антиукраїнського характеру, або висловлювалися публічно – словом, якось засвітилися не з нашого боку в українсько-російській війні. Наприклад, є такі в епізодах "Іронії долі"... Звичайно, ми не повинні загравати з радянською ностальгією – цей час на щастя пройшов, до того ж – йде війна. Але недостатня делікатність і рубка з плеча може привести до діаметрально протилежних результатів, ніж ті, які ми чекаємо від декомунізації".

  Попередній матеріал
  Оприлюднено повний список безпечних місць для купання у Києві – ДСНС
  Наступний матеріал
  Порошенко: Київ очікує надання безвізу з ЄС у найближчі тижні

  Гельсінська група закликала продовжити дерусифікацію та декомунізацію в Україні

  Нова сесія Верховної Ради: декомунізована стела, сенсорні екрани та понад 15 тис. законопроектів

  В'ятрович: В Україні перейменовано понад тисячу населених пунктів – процес декомунізації триває