5 канал

Нова сесія Верховної Ради: декомунізована стела, сенсорні екрани та понад 15 тис. законопроектів

Першим питанням у депутатів стоїть зняття недоторканності зі скандального судді Чауса

Депутатські канікули добігають кінця. Завтра, 6 вересня, народні обранці виходять на роботу. На часі питання про зняття недоторканності зі скандального судді-хабарника Чауса.

"Завтра ми матимемо рішення профільного комітету, вже о 9 ранку призначено засідання, і ВР зможе виконати свій обов'язок по боротьбі з корупційними суддями. Також ми поставимо питання до правоохоронних органів, як могло статися так, що Чаус зник", – сказав голова парламенту Андрій Парубій.

Як зазначається, одна з фракцій вже пообіцяла у повному складі натиснути "за" зняття з нього недоторканності.

"Якщо вони його не знайдуть, то тоді надання згоди на арешт дозволить оголосити його у міжнародний розшук і шукати на південному березі Франції , чи де там наші судді-хабарники люблять бути", – пояснив позицію народний депутат від "Самопомочі" Єгор Соболєв.

Напередодні першого засідання обговорили депутати і питання щодо підпалу офісу телеканалу "Інтер", однак єдності серед народних обранців не було.

"Немає сумнівів , що за тим, що трапилося з каналом "Інтер", стоять достатньо високопосадові люди, інакше ніхто би цього не допустив, і інакше за 15 хвилин до того, як це відбулося, не поїхала поліція", – зазначила голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Водночас, представник Президента у Верховній Раді Артур Герасимов зауважив: "Нам потрібне неупереджене розслідування. Ви знаєте, як людина, яка одна з перших прибула і була в ефірі після цих подій, я можу повторити те, що сказав учора – хто б це не був, ця людина спрацювала на Кремль".

Несподіванкою для депутатів вже завтра стане оновлена біла натяжна стеля замість радянського живопису квітуча Україна. Її декомунізували, доки парламентарії відпочивали. Серпи, молоти і червоні стяги закрили білим полотном.

Ще однією новацією, до якої депутати вже змогли доторкнутися, є сенсорні екрани навпроти кожного на погоджувальній раді. За пару кліків тепер можна відстежити, на якій стадії проходження перебуває той чи інший законопроект.

Як повідомляється, депутати уже спланували роботу на тиждень. Парламентську сесію відкриє традиційно Президент зі щорічним посланням до обранців. Крім того, на трибуну вийдуть сім нових депутатів, аби скласти присягу.

За попередніми підрахунками, нині на розгляді у комітетах понад 15 тисяч законопроектів, які депутати будуть розглядати до 20 січня наступного року.

Анна Мірошниченко, Ян Доброносов, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Лінас Лінкявічус: Литва ніколи не визнає вибори в анексованому Криму
Наступний матеріал
МВС розглядає можливість використання статей КПК для притягнення до кримінальної відповідальності Льовочкіна і Фірташа
Loading...

"Реанімаційний пакет реформ": Облради блокують процес створення об'єднаних територіальних громад

Парубій очікує, що завтра Верховна Рада розгляне питання зняття недоторканності з судді Чауса

Керівництво Ради звернулося до лідерів G20 з проханням допомогти звільнити заручників російських окупантів

Прем'єр: Кабмін внесе в Раду проект чесного держбюджету-2017 вересні