Фото із відкритих джерел

Керівництво Ради звернулося до лідерів G20 з проханням допомогти звільнити заручників російських окупантів

  Сьогодні достовірно відомо про 107 полонених, які утримуються на тимчасово окупованих територіях Донбасу, та щонайменше дев’ять політв’язнів, які утримуються на території Російської Федерації

  Керівництво Верховної Ради України та народні депутати звернулися до лідерів країн-учасниць саміту "Великої двадцятки" із закликом "звернути увагу на ситуацію з політичними в’язнями у Російській Федерації, на систематичне порушення прав людини з боку Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України". Відповідне звернення оприлюднено на сайті українського парламенту.

  "Сьогодні нам достовірно відомо про 107 полонених, які утримуються на тимчасово окупованих територіях Донбасу, та щонайменше дев’ять політв’язнів, які утримуються на території Російської Федерації... В окремий список варто виділити десятки українців і кримських татарів, що були затримані в Криму і яких сьогодні катують, застосовуючи до них, зокрема, і методи каральної медицини, як у найгірші часи СРСР", - йдеться у заяві.

  Депутати наголосили, що російські окупанти утримують у психлікарні заступника Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, стан здоров’я якого постійно погіршується.

  "До нього, як і до інших ув'язнених на тимчасово окупованих територіях, не допускають лікарів та представників міжнародних гуманітарних організацій. А політв'язні в російських тюрмах місяцями не можуть побачитися з українськими консулами, яких також не допускають до незаконно утримуваних. Усі ці порушення прав людини є нічим іншим як тортурами. Ми вважаємо, що зазначені факти є свідченням того, що Російська Федерація продовжує порушувати всі норми міжнародного права, а також всі домовленості, які були досягнуті між сторонами Мінського процесу", - підкреслюють депутати.

  У зв’язку з цим вони закликають країни G20 негайно вжити всіх можливих політико-дипломатичних заходів для звільнення всіх заручників та політичних в’язнів, які утримуються на тимчасово окупованих територіях України та у Російській Федерації.

  Документ підписали спікер Андрій Парубій, його первй заступник Ірина Геращенко, а також народні депутати Марія Іонова, Ганна Гопко, Ірина Луценко, Володимир Ар'єв, Артур Герасимов і Андрій Тетерук.

  Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що напередодні саміту G20 Україна передала чільникам Німеччини та Франції списки політичних в'язнів на території Росії, і списки заручників на окупованих територіях.

  Як відомо, саміт країн "Великої двадцятки" відбудеться 4-5 вересня у китайському місті Ханчжоу.

  Попередній матеріал
  Дочка Умерова повідомила, що окупанти можуть його звільнити 7 вересня
  Наступний матеріал
  "Режим тиші": Ворог 11 разів відкривав вогонь

  Климпуш-Цинцадзе: Напередодні саміту G20 Україна передала чільникам Німеччини та Франції списки українських політв'язнів та заручників

  Тандіт: бойовики готові звільнити 47 українських заручників

  Тандіт: Бойовики "ДНР" підтвердили, що утримують у заручниках 42 українця

  Тристоронню зустріч на саміті G20 скасовано з ініціативи Франції і ФРН

  Лавров заявив про можливість засідання "нормандської четвірки" під час саміту G20

  5 канал - трансляція наживо