vezha.org

Дата Об'єднавчого Собору в Україні залежить від Вселенського Патріарха – Філарет

Архієрейський собор буде проходити у Софіївському соборі, наголосив предстоятель УПЦ КП

Дата проведення Собору, під час якого представники українських православних церков мають ухвалити рішення про об'єднання церкви й обрати її предстоятеля, залежить від Вселенського Патріарха. Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив предстоятель УПЦ КП Філарет.

"Це залежить не від нас, а від Вселенського патріарха. Тому, що він повинен призначити на цей собор свого представника. Собор буде проходити під керівництвом українських архієреїв, але присутнім буде на цьому соборі представник Вселенського патріарха як представник, але не як голова Архієрейського собору. Головою Архієрейського собору будуть українські архієреї", – сказав Філарет.

На запитанняжурналіста, чи буде проведений Собор у листопаді, Філарет відповів, що "сподівається" на це. За його словами, підготовка до собору вже розпочалася".

Також предстоятель УПЦ КП повідомив про можливе місце проведення такого собору: "Оскільки це Архієрейський собор, то він буде скликаний за рішенням Вселенського патріарха і прибуттям сюди його представника. І тоді кожна церква збирає своїх архієреїв на цей Архієрейський собор. Ми вважаємо, що Архієрейський собор буде проходити у Софіївському соборі".

Як повідомляв 5.UA, 3 листопада у Стамбулі Президент України Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій підписали Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом.

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

Попередній матеріал
Священик УПЦ МП проїхав позашляховиком по могилах на харківському цвинтарі
Наступний матеріал
У Чернівцях пікет проти Юлії Тимошенко розганяли з кулаками – відео
Loading...

Кінець церковної окупації: як Константинополь виправив свою історичну помилку щодо України

У Вселенському Патріархаті розповіли, як називатиметься єдина помісна церква в Україні

У боротьбі за автокефалію в застінках НКВС загинули тисячі священиків і вірян: як більшовики розстріляли першого митрополита УАПЦ

Представники УПЦ МП подали вже три заяви до Верховного Суду

Автокефалія для України: митрополит УПЦ МП Онуфрій не братиме участі в Соборі

Помісна Церква в Україні матиме дві назви – Філарет