Маска
Маска Фото із відкритих джерел

COVID-19: які маски найкраще захищають людину від інфікування коронавірусом – спецвипуск

Читайте по-русски
Маска досі залишається одним з основних засобів індивідуального захисту

Кабінет Міністрів офіційно дозволив користуватися виготовленими власноруч хендмейд-масками. В умовах пандемії – маска досі залишається одним з основних засобів індивідуального захисту.

Отже, маска не захищає 100-відсотково людину від інфікування коронавірусом, проте вона зменшує можливість передачі захворювання іншим людям.

Якщо ви не змогли купити маску медичну, а пошили самостійно, шестишарову – у випадку якщо ви здорові, то така маска не пропустить 67% мікроскопічних часток. У разі захворювання на коронавірус – всередині лишиться тільки 10 % часток, решта вийде назовні.

Якщо ви таки віднайшли медичну маску, то в разі недуги вона утримає всередині 50% крапель, будь-якого розміру, а якщо ви здорові та її одягли – вбережетеся на 75%.

Найкраще захищають респіратори, типу FFP2 (або ж N95). Якщо ви здорові, то ззовні такий засіб захисту не пропустить до вас майже 99% хвороботворних частинок, якщо ви занедужали – то всередині лишиться тільки 70% часток, решта вийде назовні через клапани.

І, як зазначають у ВООЗ та Центрі з контролю та профілактики захворювань США, – здатність затримувати частки в таких масках не ідеальна, проте ефективність їх застосування як хворими, так і здоровими людьми є доволі високою.

Нагадаємо, Кабмін зобов'язав усі торговельні заклади, банки, аптеки, спеціальні магазини зв’язку та телекомунікацій і заклади з їхнього ремонту забезпечити персонал та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками.

Попередній матеріал
Вдома не були від Різдва: чи дотримуються правил карантину заробітчани на Закарпатті
Наступний матеріал
У Миргороді пацієнт з підозрою на коронавірус відмовився від тесту і переховується від поліції (оновлено)
Loading...