Чипування та інші міфи: чому українці не довіряють вакцині від коронавірусу

Вакцинація 5 канал / Час. Підсумки тижня
Кількість хворих на COVID-19 в Україні минулого тижня вже перевищила 6 тис. осіб на добу

Після вакцинації магніт пристає до руки. Чого тільки не наслухалися наші журналісти, коли проїхалися селами, щоби дізнатися, як там вакцинується населення від коронавірусу. "Підсумки тижня" були шоковані почутим. Робити укол охочих мінімум, а от причин, чому не робити, – купа. Від згаданого магніту з чіпом до чорних плям на тілі після уколу. Лікарі вже не знають, як пояснювати людям про користь і безпечність щеплень. І це за умови, що кількість хворих в Україні минулого тижня вже перевищила 6 тис. осіб на добу. Але людей зовсім не лякає статистика. Набагато страшніші для них міфи, в які вірять.

То як виробити колективний імунітет, коли українці довіряють пліткам і байкам, а не медикам? Ми так і не знайшли відповіді на це запитання. Але зрозуміли, що інформування і пояснення в невеликих населених пунктах вкрай необхідні. Адже без них люди продовжуватимуть вірити, що їм не вакцину колють, а чіпи. Детальніше – у сюжеті "Підсумків тижня".

Повен коридор людей. У Сагунівці на Черкащині день вакцинації. Тут відразу кількадесят охочих. Не страшаться навіть пенсіонери. Відразу і не зрозуміло, чому кажуть, що вакцинація в селах гальмує. Всі, хто прийшов, роблять антивірусний укол без проблем. Для них є три види вакцини, на вибір.

Та проблема закопана глибше. Прийшло кількадесят людей, а в селі живе аж 4 тисячі. Вакцинують майже щотижня, але охочих небагато. Лікарям доводиться переконувати селян.

"Хто звертається з тим, що я не хочу і все, не буду і ви мене не заставите, а хто звертається за порадою, то, в принципі, вдається переконати, бо вакцина – це єдиний захист на цей момент", – розповіла сімейна лікарка Ірина Сіренко.

Вакцинація від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу5 канал / Час. Підсумки тижня

Після опитування "Підсумки тижня" склали рейтинг версій, чому ж українці не готові щепитися він коронавірусу. На першому місці – переконання, що вакцина не подіє і не допоможе, на другому – десятки різних побічних ефектів для здоров'я, серед них і смерть за пів року після уколу, на
третьому – чипізація. Мовляв, із вакциною вводять чип, щоб стежити за кожним. Четверте місце – вакцина ще недостатньо досліджена. І закриває рейтинг думка про те, що укол вплине на ДНК. І це попри те, що ця технологія лише у мріях світових лікарів.

Вакцинація від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу5 канал / Час. Підсумки тижня
Вакцинація від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу5 канал / Час. Підсумки тижня

В Україні вже більш ніж 5 млн осіб отримали дві дози. Усього зроблено більш як 11 млн щеплень. Але до Нового року в Центрі громадського здоров'я розписали амбітний план. Хочуть щепити аж 24 млн українців. Бо, як не крути, але зупинити розповсюдження вірусу може лише колективний імунітет.

Яна Лимаренко, Вікторія Ковальова, Денис Розенков, Анна Рибалка, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Оркестр Вермахту грав гімн, коли підняли прапор СРСР: спільний німецько-радянський парад у Бресті 1939-го – відео
Наступний матеріал
"Золотий" опалювальний сезон: які будуть тарифи для українців на газ і тепло та як до цього причетна РФ
Loading...