Охендовський 5.ua

"Чорна каса" "Партії регіонів": коментарі Охендовського, Магери та Усенко-Чорної

Усі допитані повністю заперечують причетність до злочинів

Антикорупційна прокуратура допитала трьох представників ЦВК. Слідчі спілкувалися з головою Центрвиборчкому Михайлом Охендовським та двома його заступниками Жанною Усенко-Чорною та Андрієм Магерою. Йшлося про справу так званої "чорної каси" Партії регіонів.

Голова ЦВК Михайло Охендовський повністю заперечує факт хабарництва: "Мені невідомо, хто брав хабарі, і про які зараз хабарі ви питаєте. Я ще раз підкреслюю, що жодних грошових коштів ніколи і не від кого, політичної сили від якої це провадження чи від будь яких інших політичних сил за час роботи ЦВК я не отримував".

Друга учасниця справи, заступниця голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила: "Я не маю жодного припущення, яким чином я можу бути корисна слідству".

Крім того, заступник голови ЦВК Андрій Магера зазначив: "Я не виключаю, що подібний виклик для дачі показань міг бути пов’язаний зі змінами у ЦВК, тобто він стався саме сьогодні. Він не стався завтра чи через місяць. Це один момент,а другий – я до кінця не розумію, чи подобається комусь моя позиція щодо неможливості проведення виборів на Донбасі саме зараз до вирішення безпекового фактору".

Як з’ясувалося, слідчі відібрали зразок почерку для експертизи підпису Охендовського. А от пройти перевірку на детекторі брехні голова ЦВК відмовився. Не погодився і його заступник Андрій Магера. Про це повідомив керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

За його словами, лише одна особа із допитаних погодилась  пройти поліграф: "Усім свідкам ми пропонуємо добровільно пройти поліграф, бо примусити їх ми не можемо. Двоє відмовились, один погодився. Жінки поліграфа не бояться".

Нагадаємо, 30 травня НАБУ почало розслідування за заявою колишнього першого заступника голови СБУ Віктора Трепака. Він повідомив, що передав до НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів на суму майже $2 млрд доларів ряду колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників, серед яких фігурує і керівник ЦВК Михайло Охендовський.

Як повідомляв 5.ua, 7 червня 2016 року Президент запропонував звільнити 12 членів ЦВК, серед яких Магера, Охендовський та Усенко-Чорна.

Сьогодні, 13 червня, заступник голови ЦВК Андрій Магера у НАБУ дав свідчення як свідок у справі так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. Крім того, до НАБУ на допит прийшла Усенко-Чорна.

Попередній матеріал
Волейбол, лазня, концерт: третя бригада Нацгвардії святкує свою другу річницю
Наступний матеріал
Голова ФДМ детально розповів, як продаватимуть Одеський припортовий

Магера вважає судові справи 2012 року своїм алібі у справі "чорної бухгалтерії"

Чому документи із "чорної бухгалтерії "Партії регіонів" пішли в хід тільки зараз

Ситник: Існує реальна загроза життю деяких фігурантів "чорної бухгалтерії" Януковича

Москаль розповів, де і коли заволоділи "чорною бухгалтерією" Януковича