Волейбол, лазня, концерт: третя бригада Нацгвардії святкує свою другу річницю

Підрозділ НГУ пройшов більшість гарячих точок: Дебальцеве, Мар’їнка, Маріуполь, Попасна

Третя бригада оперативного призначення Національної гвардії України відсвяткувала другу річницю. Підрозділ сформували на Харківщині, коли на Сході вже точилися бої. На підготовку бійцям тоді дали лише місяць. Командири згадують, що два роки тому на підготовку мобілізованих часу було обмаль, вчилися вже на фронті.

Підрозділ пройшов через більшість гарячих точок: Дебальцеве, Мар’їнка, Маріуполь, Попасна. Зараз бригада опікується блокпостами на Луганщині.

Другу річницю заснування 3-тя бригада оперативного призначення Нацгвардії святкує на Луганщині. Відзнаки та нагороди військовослужбовці отримують у польовому таборі неподалік села Гречишкине.

"Ми приймали мобілізований особовий склад і буквально за місяць треба було вже йти до зони АТО та виконувати бойові завдання. Наша військова частина брала участь у спецоперації у Дебальцево. Тоді в нас загинуло 4 людини. Ще двоє потрапили у полон, проте нам, дякувати Богу, вдалося цих людей повернути", - повідомив заступник командира по роботі з особовим складом 3-ї бригади оперативного призначення НГУ Станіслав Басараб.

Нині 3-тя бригада тримає оборону у другій лінії на Луганщині. Нацгвардійці зізнаються, через високу активність диверсантів на Донбасі навіть за десять кілометрів від лінії розмежування не можна втрачати пильності.

"Ми слідкуємо: патруль, дозор, слідкуємо за порядком серед місцевого населення і оберігаємо всіх. І того, хто коло нас, і тих, хто за нами, і тих, хто далі", - зазначає військовослужбовець бригади Іван Федорин.

У вільний від служби час нацгвардійці облаштовують побут. У Гречишкине бригада зайшла два місяці тому. Відтоді у польовому таборі з’явились лазня, ігровий майданчик та місця для відпочинку.

За словами військослужбовця бригади Владислава Сисоєва, служба на постах триває по чотири години. Ще вісім годин між змінами залишається: "За цей час можна і помитися, і відпочити, і до ладу себе привести, і у волейбол пограти. Виділяємо таку можливість".

У день заснування бригади на бійців очікує ще й концерт, організований власними силами.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов

Попередній матеріал
Журналіст: Дані про втрати з фронту не можуть бути сухими цифрами - потрібна повна прозорість
Наступний матеріал
"Чорна каса" "Партії регіонів": коментарі Охендовського, Магери та Усенко-Чорної

Польові уболівальники: незважаючи на обстріли, бійці підтримують українську збірну

Спецрепортаж: бійці ДУК "Правий сектор" про прицільні обстріли шахти "Бутівка" та людські втрати

Ворог веде провокаційний вогонь з гранатометів поблизу шахти "Бутівка" - штаб АТО

Українські бійці знищили 12 окупантів, які обстрілювали Торецьк – волонтер