5 канал

Журналіст: Дані про втрати з фронту не можуть бути сухими цифрами - потрібна повна прозорість

Інформація про втрати з фронту має містити прізвище та ім`я загиблого бійця

Потрібно деталізувати втрати з фронту, щоб всі могли побачити, що є повна прозорість даних. Про це в ефірі "5 каналу" заявив журналіст, головний редактор сайту "Цензор.Нет" Юрій Бутусов.

"Інформація має бути деталізованою. Коли просто говорять, що вчора загинуло дві людини, це ні про що, так не слід подавати дані про втрати на фронті під час війни. По кожній втраті має бути прізвище, ім`я, частина. Щоб всі могли побачити, що є повна прозорість даних, що нікого не забули, і треба відійти від цифр. Має бути чітка уповноважена структура, людина, яка відповідає за швидке інформування суспільства, що відбулося на фронті", - зазначив журналіст.

Крім того, за його словами інформація щодо втрат надається не оперативно. Він зазначив, що людина визнається загиблою не тоді коли це фактично відбулося, а через тривалий час, коли дійдуть документи.

"Зараз є дві добровольчих структури – це "Українська добровольча армія" і "Правий сектор", тому треба налагоджувати якийсь зв`язок. Має бути швидка система передачі даних. Тому що навіть у ЗСУ при тому що там абсолютно швидко оперативно ведеться робота по рахуванню загиблих, поранених, евакуації тіл. Все це організовано дуже добре, але для верховного командування, щоб не було помилок, проходження інформації займає дуже тривалий термін. Тобто людина визнається загиблою не тоді коли це фактично відбулося, а через тривалий час, коли дійдуть документи", - додав він.

Як відомо, штаб АТО повідомляє про поранення та загибель військовослужбовців, які належать виключно до підрозділів ЗСУ.

Попередній матеріал
Польові уболівальники: незважаючи на обстріли, бійці підтримують українську збірну
Наступний матеріал
Волейбол, лазня, концерт: третя бригада Нацгвардії святкує свою другу річницю

Лисенко: Загибель бійців на передовій розслідується

Лисенко прокоментував питання про загибель бійців поблизу Авдіївки попередньої доби

Волонтер: у добровольців втрат більше, ніж у ЗСУ, бо у них більша мотивація