5.ua

Чому відрізняється вартість опалення для квартир з однаковим метражем: у "Київенерго" пояснили причини

Комерційний директор компанії "Київенерго" в ефірі "Час:Online", відповідаючи на запитання читачів, розповів, із чим пов'язана різниця у нарахуваннях для квартир з однаковим метражем

У вівторок, 14 березня, в ефірі "Час: Online" на сайті 5.UA комерційний директор підприємства "Київенерго", відповідаючи на запитання читачів, розповів, чому відрізняються нарахування для квартир із однаковою кількістю квадратних метрів.

Так, за словами Євгена Бушми, з таким питанням підприємство за останні два роки стикається найчастіше. Також він додав, що раніше, до 2014 року, в Києві було менше 40% будинків, обладнаних лічильниками, інша частина міста розраховувалась за квадратний метр.

"Був тариф, наприклад, 9 гривень за квадратний метр у позаминулому опалювальному сезоні і, якщо квартира 100 метрів, значить отримували 1900 гривень, інша квартира 200 метрів – отримують 1900 помножене на два. І ніяких питань не виникає, холодно в квартирі чи не холодно, спекотно, 19 градусів, чи 24 – проблема лише в тих випадках, коли температура нижча 18 градусів. Державою встановлений норматив, що не нижче 18 градусів всередині дому, не нижче 20 градусів у кутових квартирах повинно бути. Якщо нижче – є чіткі правила перерахунку в окремих ситуаціях, як це робиться, на даний момент законодавство все це обумовлює", – пояснив комерційний директор підприємства.

Євген Бушма також відмітив, що на ситуацію із різницею нарахувань для квартир з однаковим метражем у різних будинках вплинула і установка лічильників на будинках.

"Тепер же, коли установили лічильники на будинках, дві однакових, умовно кажучи, квартири на 50 чи 60 квадратних метрів в різних будинках будуть використовувати, фактично, різну кількість тепла. Від чого це залежить? Це залежить, по-перше, від стану будинку. Квартира в новому і в старому будинку, вони апріорі будуть використовувати різну кількість тепла.

Друге, наявність лічильника з датою та період зйому показників можуть теж не співпадати.

Третій елемент – наскільки коректно, при наявності в певному будинку, жителі передають свої квартирні лічильники.

Є маса причин, які призводять до того, що в квартирах із однаковою площею нарахування можуть бути різними", - розповів представник "Київенерго".

Євген Бушма додав, що нарахування для квартир з однаковим метражем у різних будинках можуть бути однаковими лише за умови повернення до системи розрахунку за квадратний метр.

"Вони можуть бути однаковими в тому випадку, коли ми, напевно, вернемося до ситуації розрахунку за квадратний метр", – підсумував комерційний директор "Київенерго".

Нагадаємо, що Євген Бушма в ефірі "Час: Online" на сайті 5.UA розповів, за яких умов підприємство візьме участь у конкурсі на продовження обслуговування столиці.

Попередній матеріал
"Тримайте поруч кота": в Україні очікується ускладнення погодних умов
Наступний матеріал
У київських тролейбусах з'явився "Free Wi-Fi"
Loading...

Антимонопольний комітет оштрафував "Київенерго" на 18 мільйонів гривень

"Київенерго" не перераховуватиме платіжки за тепло для будинків з лічильниками, де не дотримувався температурний режим

У "Київенерго" заявили, що розглядають ситуації з "космічними" платіжками