"Честь. Мужність. Закон": сім років тому Національна гвардія стала на захист України

Нацгвардія колаж 5.ua / Shutterstock
Сучасна Нацгвардія була створена 2014 р., до її складу увійшли внутрішні війська, добровольці і патріоти, що стали до оборони незалежності нашої держави в один із найважчих моментів новітньої історії

До 2000 року День Національної гвардії відзначався щорічно 4 листопада.

Як самостійна силова структура Нацгвардія існувала з 1991 до 2000 рр., а як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ МВС із залученням добровольців – з 13 березня 2014 року.

Сучасна Національна гвардія була створена 12 березня 2014 р. До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один із найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет.

Національна гвардія України
Національна гвардія УкраїниFacebook / Національна гвардія України

Після того, як Росія проявила агресію і розпочала окупацію Криму, у березні 2014 р. було вирішено відродити Нацгвардію. І вже з квітня особовий склад НГУ у взаємодії зі Збройними силами України захищав нашу державу у війні, розпочатій Кремлем.

14 березня 2014 року 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Потім до них приєдналися ще тисячі людей, які вирушили на Донбас. Новоствореному батальйону присвоїли ім'я генерала Сергія Кульчицького. Сам Кульчицький загинув 29 травня 2014 року під час бойових дій у Слов'янську.

16 червня 2014 МВС України видало наказ, який упорядкував формування добровольчих підрозділів Нацгвардії. До складу Національної гвардії увійшли:

  • батальйон оперативного призначення резервістів ім. генерала Кульчицького Національної гвардії України, сформований із представників самооборони Майдану;
  • батальйон спеціального призначення резервістів "Донбас", сформований на основі 1-ї роти добровольчого батальйону територіальної оборони "Донбас" Донецької області;
  • підрозділ спеціального призначення "Азов".
Національна гвардія
Національна гвардіяFacebook / МВС України

Від початку бойових дій на Донбасі станом на 2020 рік понад 200 нацгвардійців загинуло, ще близько 800 були поранені. Майже 5 тис. військовослужбовців відомства було нагороджено за мужність і героїзм, з них приблизно 100 посмертно нагороджені державними нагородами.

День Національної гвардії в Україні відзначається щороку 26 березня.

Трохи цікавого: нацгвардійці-рекордсмени

Вони не лише відстоюють українську незалежність, а й підносять її ім'я у світі – зокрема, через спорт.

  • Світовий рекорд із паверліфтингу серед представників силових структур тепер закріплений за українським військовим лікарем, нацгвардійцем Андрієм Бойком.

На Кубку світу з паверліфтингу 2020 року Андрій Бойко присідав зі штангою у 280 кг. Лежачи вижимав 135 кг. А у становій тязі підіймав 270 кг. І тоді став чемпіоном світу з паверліфтингу серед представників силових структур.

Як розповів чемпіон, тренування в нього проходять щодня після роботи на спортмайданчику у військовій частині, де він працює, але у вільний час ходить і у спортивний зал.

За плечима рекордсмена 4 роки військової служби, зокрема і на війні на Донбасі.

Свій чемпіонський титул військовий лікар готується підтвердити 2021 року, коли чемпіонат світу з паверліфтингу має відбутися в Польщі.

Він фінішував першим на дистанції 400 метрів вільним стилем із результатом 3.40,08.

Михайло Романчук
Михайло РоманчукFacebook / НОК України та олімпійська команда
  • На щорічному турнірі з рукопашного бою на "Кубок президента України" 2019 року золоту медаль у ваговій категорії "до 65 кг" завоював гвардієць із в/ч 3066 НГУ Дмитро Придибайло.

Боротьба відбувалася під гаслом "Волю бранцям війни" на підтримку українських моряків, які на той час знаходились у російському полоні.

Ці змагання проводяться між Збройними силами України та представниками інших силових структур. Два роки тому в них узяли участь 101 спортсмен з 15 команд, серед яких – 14 гвардійців.

Як зазначав генерал–лейтенант Микола Балан, команду Національної гвардії представляли молоді спортсмени і більшість гвардійців була молодшою за інших учасників, але вони з честю змагалися та продемонстрували хороші результати.

Турнір із рукопашного бою на "Кубок Президента України"
Турнір із рукопашного бою на "Кубок Президента України"ngu.gov.ua

Під час першого рекорду у віковій категорії Оpen та ваговій категорії до 67,5 кг Микола підняв вагу 230,5 кг.

Другий рекорд встановлено у віковій категорії 25-29 років та з вагою 230,5 кг.

Третій рекорд – у віковій категорії Оpen – в сумі становив 232 кг.

Микола Цуканов
Микола Цукановфото НГУ

Четвертий рекорд у віковій категорії 25-29 в сумі також 232 кг.

Загальна вага в сумі трьох рухів у паверліфтингу становила 468 кг, тоді як важить спортсмен всього 65,9 кг.

  • Викладач вогневої та фізичної підготовки майор Національної гвардії Сергій Шепель 2015 року встановив рекорд України з віджимання від землі на двох руках.

Офіцер віджався 57 разів за 30 секунд.

"Сергій викладає вже багато років, він виховує майбутніх офіцерів. Серед занять він знаходить час для особистого фізичного розвитку і допомагає в цьому курсантам", – повідомили в Нацгвардії.

Майор Національної гвардії Сергій Шепель
Майор Національної гвардії Сергій Шепельфото НГУ
  • На чемпіонаті України із паверліфтингу 2020 року інструктор із фізичної підготовки та спорту в/ч 3059, що розташована в місті Кременчук, Юрій Шкіря став кращим серед ветеранів у вправі "жим лежачи".

Також нацгвардієць встановив рекорд України серед ветеранів із показником 170 кілограмів у ваговій категорії 90 кілограм.

Нацгвардієць-рекордсмен Юрій Шкіря
Нацгвардієць-рекордсмен Юрій Шкіряфото 0532.ua

Читайте також: Брати і сестри Степана Бандери: "Аушвіц" і ГУЛАГ були для них розплатою за любов до України

Попередній матеріал
Правда про AstraZeneca: чи безпечна вакцина і чи справді вона викликає тромбоз
Наступний матеріал
"Володимиру з Кривого Рогу присвячується": п'ять злободенних пісень від Богдана Процишина
Loading...