Цирк з тваринами
Цирк з тваринами hromadske.ua

"Час припинити цей садизм": Мінкульт не купуватиме тварин для державних цирків

  Читайте по-русски
  На контрольованій Україною території нині діє сім державних цирків

  Міністерство культури припиняє придбання нових тварин для державних цирків і створює робочу групу, що має якомога швидше розробити план виведення тварин із державних цирків. Такої домовленості було досягнуто під час зустрічі з міністром культури Володимиром Бородянським, повідомив на Facebook засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук.

  "Уже зараз Мінкульт припиняє придбання нових тварин та створює робочу групу, що має якомога швидше розробити план виведення тварин із державних цирків. Попереду нас очікує протидія цирків та створення максимально гуманного до тварин плану. Але головне – вперше маємо чітку і однозначну позицію міністерства",– повідомив Тодорчук.

  Він нагадав, що на контрольованій Україною території діє сім державних цирків: у Києві, Львові, Харкові, Кривому Розі, Дніпрі, Запоріжжі та Одесі, і вони є "епіцентром циркової експлуатації".

  Проте, за словами активіста, за останні роки було запроваджено локальні заборони для пересувних цирків у десятках міст. "Кобзов тепер не робить шоу із тваринами та навіть міжнародний цирковий фестиваль в Одесі проходить без залучення звірів", – написав він.

  "Залишаються державні цирки. Вони фінансуються із бюджету, тож удар батогом сплачує кожен платник податків. Прийшов час припинити цей садизм. Далі – повна законодавча заборона та розвиток українського цирку без тварин", – наголосив Олександр Тодорчук.

  Раніше 5.ua повідомляв, що за даними організації Greenpeace, від лісових пожеж, що сталися цього літа в Сибіру, могли постраждати понад 10 тисяч диких тварин.

  Попередній матеріал
  Центр нашої галактики донедавна був небезпечно активним – дослідники
  Наступний матеріал
  Зеленський просить Макрона продовжити пошуки шістьох моряків Bourbon
  Loading...