Цирк Одеси
Цирк Одеси 5 канал

Уперше в Україні: цирку Одеси заборонили утримувати й експлуатувати диких тварин

Читайте по-русски
В адміністрації закладу кажуть - на рішення суду планують подавати апеляцію, на це є 30 днів. А до того часу жоден номер за участі тварин не скасовуватимуть

Цирку Одеси заборонили утримувати та експлуатувати диких тварин. Таке рішення ухвалив Одеський окружний суд. Ініціаторами позову стали зоозахисники та екологічна інспекція. Кажуть: звернулися до суду, бо диких тварин у цирку утримують у неналежних умовах. Усі подробиці далі в сюжеті Ольги Дунської.

Перед будівлею окружного суду співробітники одеського цирку та ті, хто прийшов їх підтримати. У людей у руках - плакати із закликом врятувати цирк та зберегти робочі місця. Учасники пікету побоюються, заборона експлуатувати диких тварин призведе до закриття цирку.

"Під слушним приводом захисту братів менших ущемляється дивіться скільки – права наших старших братів", – заявив співробітник цирку Олег.

"Хочу, щоб у нас працював цирк, діти наші, дорослі могли піти подивитися виставу з тваринами", – переконує мешканка Одеси Наталя Курдюкова.

А от зоозахисники та екологічна інспекція іншої думки. Стверджують: під час позапланової перевірки цирку зафіксували порушення в утриманні диких тварин.

"Порядком встановлено – для середньої мавпи капуцин висота повинна бути три метри, за замірами, які були встановлені – 1,75 висота клітки, в якій розміщена мавпа породи капуцин. У 2 рази менше лише висота клітки, а самі площі в сумарному розрахунку у 8 разів менші за передбачені порядком вимоги", – наголосила головний спеціаліст відділу правового забезпечення державної екологічної інспекції в Одеській області Аліна Лех.

Виявлені порушення адміністрація цирку не усунула. Після цього екологічна інспекція звернулася до суду. Підтримали позов і зоозахисники. Запевняють: домагатися закриття цирку не мають наміру, а от диких тварин у закладі бути не повинно.

"Кліток узагалі не повинно бути, якщо ми говоримо про великих хижаків, вольєри, а вольєрів у них немає. Вольєр – це обгороджена ділянка земельних угідь", – пояснює зоозахисниця Олена Марченко.

Адміністрація цирку запевняє: жодних порушень під час перевірки екоінспекція не виявила. Додають: власних диких тварин у цирку немає, усі звірі, які виступають у закладі, належать гастролерам.

"Указані площі використовуються дресувальниками, які привозять з собою свої клітки, як кажуть екологи - місця утримання тварин - це не майно, яке належить цирку. До речі, за місця утримання тварин відповідає саме власник", – наголосив комерційний директор Одеського державного цирку Ігор Горлачов.

Проте суддя іншої думки.

"Застосувати до державного підприємства Одеський цирк заходи заборони у вигляді надання послуг, розміщення, використання, утримання диких тварин до повного усунення виявлених порушень, вказаних в акті перевірки природоохоронного законодавства держекологічної інспекції в одеській області", – зазначила суддя Одеського окружного адміністративного суду Нінель Потоцька.

За словами зоозахисників, це перший випадок в Україні, коли суд заборонив циркам експлуатувати диких тварин.

"Дана справа є показовою в числі через те, що суд визнав, що дійсно не повинні дикі тварини утримуватися в таких умовах, використовуватися в виставах, тому це є прецедентом, оскільки ми отримали перший стаціонарний цирк в Україні, якому офіційно заборонено використовувати диких тварин", – наголосила представник ГО "Відкриті Клітки" Світлана Руденко.

Нова шоу-програма в одеському цирку має розпочатися вже цими вихідними. В адміністрації закладу кажуть - на рішення суду планують подавати апеляцію, на це є 30 днів. А до того часу жоден номер за участі тварин не скасовуватимуть.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса. "5 канал".

Знущання над тваринами і залежність від соцмереж: сучасні проблеми людства у яскравих ілюстраціях – фото

Залежність від соцмереж
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/

Попередній матеріал
Брифінг Ігоря Голованя, адвоката президента України Петра Порошенка (2014-2019)
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради: закони про імпічмент і роботу ВАС
Loading...

На українській станції в Антарктиді вперше проведуть марш за захист тварин

Прихована камера зняла рідкісну тварину на горі Кіліманджаро – відео

Гігантська доісторична тварина: на Вінниччині знайшли рештки волохатого носорога

Від пожеж у Сибіру постраждали понад 10 тисяч тварин – Greenpeace

"Шукаю друга": у притулку для тварин на Львівщині спортсмени влаштували акцію

5 канал - трансляція наживо