Аварійний будинок
Аварійний будинок 5 канал

Будували без жодних документів та з порушеннями: у Львові за бюджетні кошти зносять аварійну багатоповерхівку

Читайте по-русски
На це з міського бюджету виділили майже 3 млн гривень

У Львові почали руйнувати багатоповерхівку. Семиповерховий будинок звели близько шести років тому, і він досі не заселений. За словами чиновників, будівництво розпочали без жодного дозволу. Крім цього, у будівлі тріснув фундамент і це небезпечно для людей. 

Зносити будинок почали два тижні тому. Спершу майстри вийняли вікна, потім зняли дах, тепер зносять стіни. Людям, які живуть по сусідству, робота майстрів дошкуляла і під час будівництва, і тепер.

"Вони як будували, мені постійно на город кидали, то я пакетами виносила і тепер те саме. Ми тут дуже всі були незадоволені. Були проти. Приходив чоловік до мене. Питала, що ви ставите? Чотириповерховий дім. Ну чотириповерховий, то чотириповерховий, а бачите, що вилізло. Ми ходили судилися, бо так каналізації немає. З електрикою тут погано, стоянок немає", – розповідає мешканка Львова Теодозія Мороз.  

Дивувало місцевих і те, чому семиповерхівка досі не заселена.

"Я дзвонила навіть на гарячу лінію, як можна його АТОвцям передати, а вони: "Та він розвалиться, там неможливо жити, тому і зносять", – Але там не встигли купити? – Ні, там боялися, бо, кажуть, він навіть трохи нахилений, там страшно заселитися", – каже львів'янка Тетяна Кульба.

У мерії кажуть: ділянка, на якій звели багатоповерхівку, є присадибною та призначена під індивідуальну забудову. Мовляв, власник порушив закон і почав будувати висотку без потрібних документів.

"Об’єкт будівництва будувався без розроблення проектної документації, оскільки не було належним чином  вироблених  вихідних даних і відповідні роботи здійснювалися без проведення належної експертизи та без отримання дозвільного документа", наголошує керівник юрвідділу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Львова Святослав Кіндратів.

Долю будинку вирішувало кілька судів. Узаконити самобуд не вдалося. Феміда зобов'язала власника знести багатоповерхівку. Той не поспішав, тож за справу взялася виконавча служба. На це з міського бюджету виділили майже 3 млн гривень."Було надано боржнику термін для самостійного виконання, однак боржник його не виконав, тому були вжиті штрафні санкції. Подано заяву щодо відповідача до правоохоронних органів", – зауважує Ігор Шургот, начальник відділу державно виконавчої служби ГУ юстиції у Львівській області.

Перед тим як зносити будинок, його ретельно оглянули експерти й дійшли висновку: будівля в аварійному стані.

"Фундамент має тріщини, один кут будинку в аварійному стані, він похилився, і в будь-який момент може відбутися руйнування, зараз роботи відбуваються на цьому об’єкті з тимчасовими заходами, щоб цей будинок не впав уже зараз", – зазначив Святослав Кіндратів.

Зв'язатися з представниками фірми-забудовника кореспондентам 5-го так і не вдалося. До того ж сама фірма зареєстрована за адресою аварійної будівлі. Її знесення триватиме ще зо два місяці. Такий масштабний демонтаж у Львові роблять уперше.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

Попередній матеріал
Повітряне спостереження і більше кораблів: у НАТО розглянуть пакет заходів реагування на агресію РФ у Чорному морі
Наступний матеріал
Перевищило норму у 8 разів: на Харківщині дитина отруїлася колодязною водою з нітратами
Loading...

"Щодня цегла падає": на Черкащині в житловому будинку обвалився дах

Бірюков розповів, як забудовники прибирають до рук землі ветеранів АТО

На Київщині поліція встановила підозрюваних у замаху на вбивство одного із забудовників – Аброськін

Скандал із столичним забудовником: чому замість нового стадіону – побитий асфальт

Роботу розпочато: Прем’єр-міністр дав старт перевіркам забудовників

Невідповідність закону чи сплановані махінації: реакція уряду на спроби деяких забудовників зірвати нові держнорми