Скріншот відео

Невідповідність закону чи сплановані махінації: реакція уряду на спроби деяких забудовників зірвати нові держнорми

Позов однієї з будівельних компаній суд задовольнив, але отримати коментар від її представників не вдалося. Журналістів, за адресою реєстрації підприємства, далі охорони не пустили

Скасувати нові державні будівельні норми, які запрацювали в Україні з початком осені – із такими позовами звернулися до Мінрегіонбуду одразу декілька будівельних компаній. Нові правила, на їхню думку, ухвалені з порушеннями і не відповідають законодавству. А ще завдадуть збитків забудовникам. Що ж так припекло забудовникам – невідповідність законодавству чи втрата прибутків? Розбирався Петро Троць.

"Є низка позовів до суду, і треба з'ясувати, хто і з яких причин, щоб зупинити ці норми. Все хочуть залишити, як було. По-старому", – зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Півдесятка позовів, один з яких уже встигли задовольнити. Наприкінці серпня профільне міністерство отримало одразу декілька викликів до суду. Позивачі – компанії-забудовники, які вимагали зупинити дію наказу про запровадження нових державних будівельних норм, що запрацювали з 1 вересня.

Висотність, наявність відповідної прибудинкової території, зеленої зони та багато інших моментів, які не влаштовують забудовників. Усе це регулюють нові державні будівельні норми. І їхні творці кажуть: автори позовів запізнилися зі зверненнями до суду.

Нові правила опублікували ще 29 травня. У міністерстві наполягають: забудовники зобов'язані їх виконувати.

"Зупинити наказ можна, а введення в дію ДБНів неможливо. Вони почали діяти з першого вересня, і сьогодні звертаюся до ринку, проектантів, архітекторів: дивіться норми, опубліковані ще в квітні, був даний перехідний етап, щоб підготуватися до цього", – пояснює віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко.

Деякі забудовники не сприймають нових правил і вимагають їх скасувати.

"Подано кілька позовів. Один суддя по одному і тому самому питанню дає відмову, а другий – ухвалює позитивне рішення. Вже питання виникають. І як можна ухвалювати рішення, не запрошуючи нас, і припиняти документ, який стосується всієї України", – каже заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Забудова
ЗабудоваСкріншот відео

Позов однієї з будівельних компаній суд задовольнив. Отримати коментар від її представників не вдалося. За адресою реєстрації підприємства далі охорони журналістів не пустили, а в телефонному режимі порадили звернутися письмово.

Над новими нормами працювали близько трьох років. Розробники запозичили Їх у багатьох передових міст світу. Це, зокрема, підходи, які обмежують розмір прибудинкової території, а також висоту забудови та щільність.

"Не всім забудовникам, справді, вона подобається. Ми обмежили їхні можливості отримати більше квадратних метрів на цій території. Але ми думаємо про людей, які будуть жити і користуватися цією будівлею", – пояснював у червні цього року в.о. директора НДІ проектування міст "Дніпромісто" Іван Шпілевський.

Юристи міністерства тепер готуються до судового засідання 11 вересня, коли суд розглядатиме позов по суті.

Петро Троць, Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Замах був спланований: прокуратура звинуватила у вбивстві сумського депутата його дружину – подробиці
Наступний матеріал
#Кендзьор: Володимир Крижанівський про гірку долю українців у Росії – відео
Loading...

Реконструкція "хрущовок" на практиці неможлива – у Мінрегіоні пояснили чому

Гройсман: Не лякайте людей, Україна повністю готова до опалювального сезону

РНБО обіцяє військовим "істотне збільшення" зарплат

Нацбанк порахував, скільки витратив на підтримку гривні у третій чверті року

Робота розпочата: місія МВФ прибула в Україну

Гройсман: Хто зекономив газ узимку – отримає грошову компенсацію