Коли Сергій Стерненко смертельно поранив нападника? У прокурорів і захисників версії різняться. Слідство вважає: Стерненко дав відсіч нападникам, а потім за одним із них – Іваном Кузнєцовим – біг ще майже 100 метрів. Коли наздогнав – завдав смертельного удару. Захист та сам Стерненко запевняють: активіст поранив Кузнєцова на місці інциденту. Після, ще притомний, нападник, тікаючи, пробіг 100 метрів і тільки потім впав.
"Коли я побачив поранення Кузнєцова, підійшовши до нього. Не наближаючись до нього навіть на три метри. Я почав йому кричати: "Навіщо ви на мене напали? Навіщо ви на мене напали?". Він мені сказав: "Ми помилилися, виклич мені швидку, я помираю", – розповів підозрюваний Стерненко.
Після 11-ти годин майже безупинного розгляду справи суддя видаляється в нарадчу кімнату.
Після 40 хвилин у нарадчій кімнаті суддя оголошує: Стерненко має бути під цілодобовим домашнім арештом.
Аргументів від суду не почули, це була дуже коротка ухвала. Адвокати ж цим були незадоволені, так само як і сам Стерненко, тому що цілодобовий домашній арешт Стерненко має відбувати в Одесі у військовій частині, де він і прописаний. Сам підозрюваний запевняє: зайти на територію не зможе.
"Я там не проживаю і ніколи не проживав. Я там прописаний, тому що мій батько там служив і відповідно був там прописаний. І я, коли ще був дитиною, мене там теж прописали", – пояснив активіст.
"Вони реально знали, що він мешкає в Києві і всі повістки приходять на адресу в Києві і з'являється на слідчі дії він із Києва", – запевнив адвокат Андрій Писаренко.
Прокурори рішення коментують не охоче.
"Я нічого коментувати не буду. – Чи задоволені рішенням? – Канєшно задоволений. Що я просив, те й получив. – Чому саме домашній арешт? – А ви хотіли, щоб за це під варту? – Ну, ми вас запитуємо. – Тому що ми так визначили", – сказав прокурор Микола Бозовуляк.
На вулиці про ухвалений запобіжний захід дізналися миттєво. І відреагували.
З ухвалою в руках Стерненко вийшов із суду.
"На вулиці Приморській, 37. Там знаходиться загін прикордонників. Я прямо бачу, як приходжу до прикордонників і кажу: Добрий день! Я тут живу", – каже Стерненко.
Підозрюваний пояснив: якщо порушить запобіжний захід – прокуратура проситиме про суворіший.
"Наступний за тяжкістю запобіжний захід, який можна просити – це лише тримання під вартою. І тільки тримання під вартою. Тому знаєте, що я скажу? (Рве ухвалу) Ось що я на це скажу. І я вас дуже прошу, не розходьтесь поки!" – закликав активіст.
Як з'ясувалося, і не збиралися. Група підтримки Стерненка вирішила заблокувати суд. З обох боків. Не надовго. Стерненко запропонував інший варіант:
"Я поїду на вулицю Круглоуніверситетську, 18/2, яка знаходиться неподалік вулиці Банкової, де мешкає генеральний прокурор України – Ірина Венедіктова. І я вам скажу, друзі, так: ви зі мною? – Так! – Слава Україні!" – наголосив Стерненко.
Будинок генпрокурорки став не єдиним у маршруті. Колона з групи підтримки Сергія Стерненка рушила прямо до Офісу президента України Володимира Зеленського. Не стала кінцевою зупинкою і Банкова.
"Наш обов'язок – нагадувати їм, що у нас є права, і ми будемо за них боротися", – зауважив підозрюваний активіст.
На чолі з підозрюваним учасники ходи дійшли будинку чільника держави.
Під час протесту Стерненко повідомив: клопотання про зміну адреси цілодобового домашнього арешту розглянуть. Це узгодили з головою Шевченківського суду.
Валерія Павленко, Єва Ніколашвілі, Сергій Клименко, Юрій Гончаренко, "5 канал"