ZIK, "112 канал" та NewsOne
ZIK, "112 канал" та NewsOne 5 канал

Блокування проросійських каналів в Україні: як розділилися думки депутатів та чого вимагають

Читайте по-русски
Наразі держава чекає і на відповідь від YouTube. Туди звернулися, аби заблокувати акаунти ZIK, "112-го" та NewsOne

Чому мовчить Служба безпеки та чи відкрите провадження у справі заблокованих каналів Тараса Козака? На третій день після запровадження санкцій у кулуарах шукають відповіді депутати.

Про докази проросійської пропаганди чи фінансування з окупованих територій нині у депутатів допитувалися журналісти підсанкційних каналів. Докази збирали українські спецслужби, напередодні підтвердили у Радбезі. Задокументовані Службою безпеки – були передані в РНБО. І нині, як пояснюють депутати, частина документів засекречена і залишити їх у таємниці СБУ має право.

"Такі дані можуть бути надані РНБО, як органу який відповідає за нацбезпеку та оборону", – зазначила заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Усіх матеріалів ми не бачили, тому наскільки там є обґрунтованими доказами – треба досліджувати", – вважає нардеп "Голосу" Сергій Рахманін.

Відкрити матеріали, на підставі яких запровадили санкції, для широкого загалу спецслужбам доведеться найімовірніше в суді. Оскаржити рішення РНБО про санкції можна у Верховному Суді.

"Немає шансів, щоб такі докази не були оприлюднені, тому що це дуже важливо, дуже важливо побачити і оцінити належність таких доказів, але ці докази мають лягти законом передбаченим порядком у суд", – заявила "слуга народу" Ірина Верещук.

"Я думаю, що буде позивач, буде суд і буде інформація в суспільстві", – переконаний депутат "ЄС" Олексій Гончаренко.

Водночас депутати опозиційних фракцій не розуміють, чому СБУ затягує з підозрою Тарасу Козаку?

"Людина підозрюється у зв'язку з терористичними організаціями, тому цілком логічне питання – де підозра і кримінальне провадження, і чи внесене в ЄРДР?" – запитує Рахманін.

"Тим більше якщо мова йде про чинного депутата – пішли далі! Давайте нам справу, давайте підозру, показуйте, що все це реально і серйозно, і що держава серйозно за це взялася", – наголосив Олексій Гончаренко.

Справа є – запевняє "слуга народу" Ірина Верещук, членкиня комітету з питань нацбезпеки.

"Я пригадую, це було у 2019-му і таке кримінальне провадження було, які докази і які факти були визнані належними і на якому етапі сьогодні справ, не можу сказати, однак провадження відкрите", – запевнила Верещук.

Вперше за 2 дні на ситуацію відреагувала "Батьківщина". Але не сама лідерка Юлія Тимошенко, часта гостя заблокованих каналів. А депутат Олексій Кучеренко. Він пояснив: блокування каналів законним не вважає, мовляв, тиск на свободу слова.

"Якщо ці канали порушували інформаційну і державну політику і закони України, вони мали б регулюватися Нацрадою телебачення та радіомовлення, через її механізми, але аж ніяк через звинувачення в абсолютно іншій справі", – каже народний депутат "Батьківщини" Олексій Кучеренко.

Такої самої думки окремі "слуги народу". Серед них проросійський нардеп Євген Шевченко. Каже: через позицію щодо підсанкційних каналів його можуть і з фракції вигнати.

"Говорять: якщо ти не згоден, то давай до побачення, в "ОПЗЖ", кажуть, йди", – розповів Євгеній Шевченко.

В "Опоплатформі" ж заявляють: уже звернулися до міжнародних правозахисних організацій.

"До європейських інституцій, які переймаються правами людини, свободою слова, і чекаємо на їхні реакції", – заявив депутат "ОПЗЖ" Микола Скорик.

Тим часом держава чекає і на відповідь від YouTube. Туди звернулися, аби заблокувати акаунти ZIK, "112-го" та NewsOne, які досі працюють в онлайні.

Ірина Сисак, Олексій Іванченков, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Чи закриють телеканал "НАШ": думки експертів та медіаюристів – сюжет
Наступний матеріал
Бойовики – щодень нахабніші: захисники Верхньоторецького розповіли про підступні дії противника
Loading...

Чи закриють телеканал "НАШ": думки експертів та медіаюристів – сюжет

Сутички під будівлею телеканалу "НАШ": двох правоохоронців відсторонили

У Верховному Суді оскаржили блокування "112", NewsOne та ZIK

Затриманий біля каналу "НАШ" ветеран АТО погрожує самогубством – відео (оновлено)

Канада підтримала санкції України проти каналів Медведчука

"Закрити як канали Медведчука": під будівлею телеканалу "НАШ" сталися сутички, є затримані