5 канал

Блокада кордону неподалік Ужгорода: від акції протесту потерпають транзитні мандрівники

В обласній прокуратурі Закарпаття за фактом блокування вже розпочали кримінальне провадження

Від суботи, 17 вересня, власники машин з іноземною реєстрацією блокують кордон між Україною та Словаччиною на посту "Ужгород – Вишнє Німецьке". Вони вимагають збільшити термін перебування таких авто на території України, який наразі складає 5 діб принаймні до 30 діб.

"У митному кодексі йде посилання на те, що норма – 5 чи 10 днів стосується транспортних засобів тільки комерційного призначення. Ми вважаємо, що цей транспортний засіб для особистого користування не може вважатися (авто) комерційного призначення", - каже учасник акції Василь Марадик.

Як стало відомо, відтепер власники авто із іноземною реєстрацією виступають також за скасування мита для реєстрації машини в Україні. Крім того, вони не бажають їздити через кордон раз на тиждень.

Протестувальники пропускають людей до Словаччини вибірково, тож блокування створило значні незручності для інших водіїв, чим спричинило масове обурення. Від цього потерпають і транзитні подорожні.

"Проблема, звичайно, є. Треба якось активно її використовувати, але не методом перекривання КПП. Будь ласка - намети, пікетувати Раду, Верховну Раду, обласну раду, - там створювати перешкоди для роботи влади. Але не так, коли створюються такі значні проблеми звичайним громадянам, звичайним мандрівникам", - пояснює власну позицію водій Віктор Вавринчик.

Натомість, як стало відомо, в обласній прокуратурі Закарпаття за фактом блокування розпочали кримінальне провадження.

"Установлено організатора вказаного правопорушення, а також людей, які причетні до цього. Також керівником Ужгородської місцевої прокуратури направлено відповідного листа до патрульної поліції Ужгорода та Мукачева з метою, аби вони вжили заходи для розблокування вказаної ділянки шляху", - зазначила речник прокурора Закарпатської області Вікторія Попович.

Як стало відомо, мітингарі обіцяють продовжувати блокаду далі, поки їхні вимоги не виконають.

Анна Малашенко, Максим Мегела, "5 канал"

Попередній матеріал
"Депеш мод" по-українськи: у Києві відбувся єдиний показ легендарної вистави Жадана
Наступний матеріал
Обама на засіданні Генасамблеї ООН: Росія намагається повернути колишню славу силою

Місцеві мешканці перекрили трасу Дніпро-Кривий Ріг: вимагають закрити переповнене сміттєзвалище

На Львівщині активісти перекрили трасу міжнародного значення

На українсько-польському кордоні активісти перекрили рух транспорту – працює поліція

Чому активісти перекрили рух на кордоні з Польщею: всі подробиці