сміттєзвалище_Дніпро 5 канал

Місцеві мешканці перекрили трасу Дніпро-Кривий Ріг: вимагають закрити переповнене сміттєзвалище

Проблема в одному з районів міста виникла ще до того, як влада видала офіційний дозвіл на відкриття полігону поблизу житлових масивів

Мешканці одного з мікрорайонів на околиці Дніпра вимагають закриття міського сміттєзвалища, оскільки вважають його перевантаженим. Нещодавно туди почали возити сміття зі Львова.

"Сім років тому почало сильно смердіти. Останні три – нестерпно. Коли починаєш пити чай – тягне на блювоту", - каже місцевий мешканець Анатолій Макаренко.

Його будинок - один із найближчих до сміттєзвалища у Діївці.  Ще одна мешканка району Тетяна Чимикоз, додає: "Чотири роки ми просто задихаємося. Особливо, коли вітер з тої сторони. Полігон тут поряд".

Про сміттєзвалище мешканці Діївки знають кілька років. Вони стверджують, що постійно зверталися до міської влади, аби звалище закрили. Нині сморід став настільки нестерпний, що люди вийшли зі своїми вимогами на трасу Дніпро- Кривий Ріг та перекрили її.

За словами місцевих, відходи на цю околицю міста звозили уже давно, ще до того, як у 2011-му році тут офіційно відкрили полігон. Віднедавна сюди стали привозити відходи ще й зі Львова.

Втім, дніпрянка Олена Ігнатенко каже: "Справа не в тім, яке сміття сюди поступає та в якій кількості. Там дуже багато сміття. Ми просто вимагаємо закрити його. Ми не пов'язуємо це з львівським сміттям".

Начальник управління охорони довкілля міської ради Павло Головаха наполягає: "Біля них  збудовано у 2011 -2014 роках. Не будемо казати, хто керував тоді містом і областю, яка прийняла рішення, що полігон буде знаходитись на відстані 600 м від Діївки в межах міста… У цьому році на полігоні захоронено 125 тисяч тон відходів, з них 9 тон - зі Львова

У міській владі пояснюють, що Дніпро приймає львівське сміття відповідно до рішення уряду, і припинить це робити після 13-го вересня. Саме тоді спливає термін угоди з галичанами. Крім того, у міськвладі переконують, що місцевих підбурювали виходити на протест.

"Це театралізована вистава, організована певною політсилою", - стверджує заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Водночас, мешканці Діївки переконують, що і надалі проводитимуть такі акції, щоб таки добитися закриття сміттєзвалища.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, "5 канал"

Попередній матеріал
Ірландські майстри працюють над створенням у Києві першого цукрового міста
Наступний матеріал
Атака ворожої ДРГ: двоє військових загинуло, п'ятеро отримали поранення

Сміттєвий скандал у Львові: чиновники шукають, куди везти – люди потерпають від смороду

Міністр екології розповів, як Україна боротиметься зі сміттям

Сміття зі Львова возитимуть на Миколаївський полігон

Мінекології запустило електронну мапу сміттєзвалищ