peoplesproject.com

Біотехнологи врятували від інвалідності бійця АТО із потрощеною рукою й ногою

Тривалий час він провів прикутим до візка

Один із найтяжчих пацієнтів проекту "Біотех-реабілітація поранених" Олег пережив чергову операцію. Про таке повідомили волонтери People’s Project.

"Черговий етап у лікуванні учасника "Біотеху" Олега! І повірте, у випадку цього хлопчини – це й справді радикальний прорив і дійсно радісна звістка. Справа у тому, що Олег – один із найтяжчих пацієнтів проекту "Біотех-реабілітація поранених". Олегові буквально наново відростили кістки руки та ноги, крім того, виправили покалічену стопу. Масштабні травми та дуже тяжкі ускладнення суттєво затримали і ускладнили процес лікування й без того запущених травм. Стан хлопця викликав серйозні побоювання, тривалий час він провів прикутим до візка", – повідомили волонтери.

Днями у ході чергової операції Олегові зняли фіксувальну пластину із плечової кістки. Це значно розширить діапазон та площину рухів, тож відтепер хлопчина зможе повною мірою розробляти відновлену руку. За якийсь час, певно, вже наступного року, така ж операція чекає на Олега вже і на стегновій кістці.

Відомо, що Олег долучився до "Біотеху" ще на початку 2015 року у вкрай тяжкому стані. Цьому передувало півроку лікування у державних шпиталях, де Олегові буквально врятували життя і вилікували численні тяжкі та складні травми. На превеликий жаль, з покаліченими рукою й ногою вдіяти так нічого і не змогли. Потрощені кістки не зрослися, крім того, ушкоджену стопу викрутило у неправильне положення. До столичної клініки Олег втрапив із 12-сантиметровим дефектом плечової кістки, 4-сантиметровим дефектом стегнової кістки, варусною деформацією стопи.

/
/
/
/
/
/
/

Зауважимо, до війни Олег мешкав у рідному Івано-Франківську та вчився на історичному факультеті Прикарпатського університету. Через нестачу коштів на навчання ще в 2012 році пішов в армію за контрактом – служив у морській піхоті. Брав учать у визволенні Новоайдару і затриманні 14 сепаратистів під час виборів Президента 25 травня, разом із побратимами визволяв місто Щастя, брав блокпост перед "Металістом" та інші стратегічно важливі об'єкти. Поранення хлопець отримав під Лутугиним, що на Луганщині, де проходив службу вже у лавах батальйону "Айдар". Позиції українських військ зазнали нищівного обстрілу із танкових гармат ворога. Із десяти побратимів Олег єдиний залишився живим. Друг прикрив його власним тілом і врятував ціною свого життя.

Лікування Олега в повному обсязі оплачено за рахунок народних пожертв – заради одужання хлопчини волонтери People's Project зібрали майже 1,5 млн грн.

Волонтери також зауважили: "На превеликий жаль, таких грошей немає у більшості родин наших поранених захисників. Держава таке лікування поки не фінансує, а прогресуючі ускладнення та тяжкий стан травм пацієнтів змушують нас вчергове звертатись до вас по допомогу. Лише коштом ваших пожертв у рамках проекту "Біотех-реабілітація поранених" ми можемо віддячити та дати шанс на життя найтяжчим пораненим захисникам".

Як повідомляв 5.ua, МОЗ блокує держфінансування відновлення суглобів та кісток бійцям АТО за допомогою біотехнології. 

Попередній матеріал
Комісія обрала голову Нацагентства з повернення активів
Наступний матеріал
"Сліпі прозріли": ОБСЄ не завжди приїжджає, коли ведуться обстріли, ми повинні про це говорити – активіст

Біотехнологи поставили на ноги ще одного важкопораненого бійця АТО

Медична сенсація: Біотехнологи відновили бійцю рухливість руки, яку ледь не відірвало вибухом снаряду

Українські лікарі-біотехнологи відростять нове плече важкопораненому солдату

Біотехнологи врятували від інвалідності бійця АТО із потрощеним хребтом

Українські медики відновлять бійцю спинний мозок унікальними біотехнологіями

Волонтери збирають кошти на унікальне біотехнологічне лікування поранених бійців АТО