Центр волонтерів People\'s Project

Українські лікарі-біотехнологи відростять нове плече важкопораненому солдату

Українські лікарі-біотехнологи беруться наново відростити кістки і скласти суглоб

Волонтери People’s Project зібрали частину суми та оплатили перший етап лікування бійця Романа, одного з учасників проекту "Біотех-реабілітація поранених". Роман — один із найважчих пацієнтів проекту, що зумовлено дуже складним характером рани та ходом подальшого лікування. Поранення він отримав у вересні 2015 р., інформують волонтери

"У запеклому бою з терористами під Мар'їнкою, близьким вибухом міни Романові пошматувало праву частину тіла і вирвало значний фрагмент кістки та м’язів плеча. Солдат переніс кому та безліч операцій. Звичайна медицина тепер пропонує або ампутацію, або фіксацію без можливості взагалі рухати рукою", - мовиться у повідомленні.

Але українські лікарі-біотехнологи беруться наново відростити кістки і скласти суглоб.

Додамо, певний час після поранення Роман перебував у комі. На сьогодні він вже переніс близько десяти стабілізуючих операцій у військових шпиталях. Основну проблему досі не вирішено: на цей момент у Романа відсутня більша частина плечової кістки включно з голівкою суглоба. Звісно ж, рука без кістки й суглоба нормально не функціонує, тому питання, що робити далі, стоїть дуже гостро. Сучасна медицина пропонує сумні варіанти: або ампутація, або ж артродез — жорстко прифіксувати рештки плечової кістки до лопатки, без можливості хоч колись і якось рухати рукою.

За словами волонтерів, єдиною надією для Романа є клітинні технології: українські фахівці відростять необхідні кісткові фрагменти і складуть плечовий суглоб практично наново. 

Допомогти військовому можна за посиланням. 

Попередній матеріал
Українські лікарі розповіли європейським чиновникам, яку ціну платять наші військові за переговори
Наступний матеріал
У Техасі невідомий почав розстрілювати людей на дорозі
Loading...

Українці без прописки можуть оформити субсидію з договором на оренду житла – міністр

"Історична угода" про обмін персональними даними: США та ЄС об'єднали зусилля

"Газпром" оголосив нову ціну на газ для України

"Дніпро" розгромив "Чорноморець" у чвертьфіналі Кубка України