біотехреабілітація 5.ua

МОЗ блокує держфінансування відновлення суглобів та кісток бійцям АТО за допомогою біотехнології

У МОЗ кажуть, що цей метод – експериментальний, потребує дослідження результатів лікування сотень пацієнтів

Міністерство охорони здоров'я блокує державне фінансування відновлення пораненим бійцям суглобів та кісток за біотехнологією, бо вважає її експериментальною. І це попри те, що вже шістьом десяткам бійців замість ампутацій таким чином зберегли кінцівки – за гроші волонтерів. Деталі з’ясовувала кореспондент "5 каналу" Світлана Рябошапка.

Куля в стегно і осколок в око. 13 квітня 2015 року в Пісках. Це було його третє і найскладніше поранення, після якого доброволець батальйону ОУН Віталій Артемчук лікується  досі. Півтора року у шпиталях. Нога не гоїться.

Віталій каже: "Нога не функціонує. Вона і зростись не може і остеомієліт – гній тече. Багато ускладнень".

Волонтери запропонували бійцеві лікування у приватній клініці за новою біотехнологією з вирощування кісток. Спочатку, каже, вагався. Переконали відгуки інших бійців.

"Один знайомий уже ходить на палочці, другий уже на двох костилях ходить також. Третьому ось недавно зробили операцію. Тут сказали і зростеться нога, і розтягнуть, так як укорочення іде на 6 см", –  каже Віталій Артемчук.

Віталій – один із шести десятків бійців, для яких дороге лікування профінансували волонтери у межах проекту "Біотех-реабілітація поранених". Збір коштів триває безперервно, однак черга поранених, які очікують операції, не зменшується.

5 канал

Максим Рябоконь, координатор центру волонтерів People's Project, розповідає: "15-17 бійців проходять ще лікування до фінального. На даний момент у нас зараз є необхідність в оплаті на півтора мільйона гривень. У нас в черзі на даний момент вже саме ті, яким потрібно зараз починати лікування – це п'ять бійців".

Ще 14 бійців в іншій черзі – в очікуванні фінансування державного. Чотири місяці тому подав заявку Віталій Чорний. При виконанні бойового завдання він потрапив у ДТП, зазнав складного поранення ноги. Лікується понад рік.

Військовослужбовець ЗСУ каже: "Лікарі виписують. Перелом незрощений, але все одно виписують, того що куди більше лікувати, і так багато часу пройшло. А вони просять із госпіталю ще якісь виписки, що потребую регенерації кістки. Я тут питав лікарів – вони не знають".

Не знають, бо за 10 місяців програма, за якою мали фінансувати "Біотех-реабілітацію поранених", так і не запрацювала. Виділяти кошти на такі операції повинні були тільки-но Міністерство соціальної політики розробить механізм. Спочатку підписувати його відмовлялося Міністерство фінансів, а нині погодження не дає МОЗ.

Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров'я: "Сьогодні немає однозначної думки щодо ефективності. Цей метод по суті є експериментальним. Для дослідження треба вивчити результати лікування сотень пацієнтів, а то і тисяч. Ми лише виступаємо проти виділення бюджетних коштів на дослідження того чи іншого методу. Мені здається дивним забрати кошти у десятьох пацієнтів для того, щоб пролікувати одного експериментальним методом з недоведеною ефективністю".

Тим часом критика біотехнології розгорнулася і в соцмережах. Через це фінансувати проект уже відмовилися два меценати.

Максим Рябоконь, координатор центру волонтерів People's Project каже: "Два спонсори на загальну  суму більше 700 тис. грн. Це приблизно лікування двох бійців".

Волонтери переконані: поранені військовослужбовці мають право самі обирати, де і за якою технологією лікуватися, завдання держави – забезпечити фінансування. Поки між таборами прихильників та критиків біотехнологій тривають суперечки, бійці втрачають віру, що зможуть повернутися до повноцінного життя.

Віталій Чорний, військовослужбовець ЗСУ, говорить: "Вже стільки часу минуло, я думаю це вже все. Скільки? Рік-півтора-два чекати? Групу буду собі вдома робити, а що ще".

Світлана Рябошапка, Олена Бучацька, "5 канал"   

Попередній матеріал
Українців, яких затримували прикордонники так званої Придністровської Республіки, вже відпустили – ДПСУ
Наступний матеріал
У Японії відбувається масштабний військовий парад за участі американських армійців
Loading...

"Паперова бюрократія": Бійці АТО не можуть отримати з держбюджету гроші на інноваційні операції з вирощування кісток

25-річному бійцю АТО, у якого після поранення під Дебальцевим розривається шкіра на нозі, потрібна допомога

Лікарі-біотехнологи відновили розтрощену кінцівку 19-річному добровольцю

Медична сенсація: Біотехнологи відновили бійцю рухливість руки, яку ледь не відірвало вибухом снаряду

Унікальні технології в Україні: У столичній клініці бійцям АТО відрощують пошкоджені кістки

Волонтер Максим Рябоконь: Ми стільки зробили, що залишилося ще зовсім трохи – і війна закінчиться