Туберкульозників, яких лікують у Національному інституті фтизіатрії та пульмонології (а зазвичай там пацієнти зі складними формами) залишили без ліків та харчування, а лікарям виплатили лише третину зарплати – чому Академія медичних наук кинула напризволяще дві із половиною сотні інфекційних хворих – у сюжеті "5 каналу".
У 39-річного Віталія складна форма туберкульозу. Він 5 місяців лікується в Інституті фтизіатрії та пульмонології. Пацієнт розповідає, що вже відчув брак фінансування закладу. Розповідає: "Коли я ліг, нам капали певні препарати. Зараз їх доводиться їсти в таблетках. Чим більше їх – на шлунок, на кишечник – несприйняття препаратів виходить, в крапельницях легше".
Нині в Інституті лікуються понад 250 пацієнтів, сорок із них діти. У січні заклад не отримав кошти не лише на медикаменти, але і на харчування. Готують поки із старих запасів. Не відмовляються і від допомоги благодійників. Деяким пацієнтам приносять їжу з дому, але таких у лікарні мало.
Фінансує Інститут фтизіатрії та пульмонології Академія медичних наук. Виходить, що саме тут вирішили, що хворі на туберкульоз можуть обійтися без медикаментів та харчування. Нині керівництво академії ситуацію не коментує.
Інша проблема Інституту – недостатня сума на рахунках для виплатити працівникам зарплати за січень. Дефіцит – 70%. "Сума, яку ми не виплатимо нашим працівникам… буде складати більше 2 млн. Це майже 960 співробітників інституту – в певній мірі постраждають через ці процеси", – звітує директор Інституту Юрій Фещенко.
У Міністерстві фінансів пояснюють: Академія медичних наук, яка розподіляє кошти між підпорядкованими їй інститутами, профінансована у повному обсязі. Чому Інститут не отримав достатньої суми – з'ясовуватимуть.
Інститут Фтизіатрії та пульмонології відомий своїми науковими розробками у лікуванні складних форм туберкульозу. За даними керівництва медзакладу, ефективність лікування становить 92-98%. За рік тут допомогу отримують більше 1,5 тис. хворих.
Що розповідають пацієнти Інституту та як прокоментував ситуацію заступник міністра фінансів - дивіться у відео:
Юлія Божко, Віктор Сніжко, "5 канал"