Людина в наручниках
Людина в наручниках 5 канал

Криве дзеркало "русского міру": як у Криму адвокати стають політв'язнями

На знак протесту проти незаконного ув'язнення Еміля Курбединова активісти провели в Києві флешмоб

Шостий день у Сімферопольському ізоляторі тимчасового тримання перебуває кримський адвокат Еміль Курбединов. На знак протесту проти незаконного ув'язнення адвоката, який захищає політв'язнів у низці гучних справ в окупованому Криму, активісти провели в Києві флешмоб.

У свою чергу, МЗС та правозахисники заявляють про новий рівень репресій на півострові та вимагають від Російської федерації негайно звільнити Еміля Курбединова. Як адвокати у Криму стають політв'язнями – у сюжеті "5 каналу".

Силовики, які затримують та ув'язнюють кримчан із проукраїнською позицією – саме так активісти демонструють "русскій мір", що панує в анексованому Криму. Кримські татари вийшли на Майдан висловити протест після незаконного арешту кримського адвоката Еміля Курбедінова.

Своє затримання адвокат транслював на персональній сторінці у соцмережі. 26 січня так званий "залізничний суд Сімферополя" інкримінував Емілю Курбединову екстремізм та арештував на 10 діб. Того ж дня в адвоката, який займався низкою гучних справ політв'язнів у окупованому Криму, під час обшуку вилучили всю техніку та документацію.

"Вони хочуть нас розчавити. І тому тепер вони добралися до тих, хто захищав і захищає політв'язнів – до адвокатів. Ми передчуваємо, що це лише початок гонінь на Еміля Курбедінова", – наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Правозахисники стверджують, що арешт Еміля Курбедінова – це грубе порушення міжнародного права. Окупанти закидають адвокату, що він у 2013-му оприлюднив у соціальній мережі відео мітингу з Сімферополя членів організації "Хізб ут-Тахрір", яку Росія вважає терористичною.

"Новим витком політичних репресій" назвало вітчизняне МЗС справу Курбедінова і направило ноту протесту російській стороні – з вимогою звільнити адвоката. Дипломати наголошують, що вже три роки Кремль блокує вимогу України, щоби в окупованому Криму міжнародні організації моніторили випадки порушення прав людини.

Вже наступного тижня питання Курбедінова та ще більш як 40 політичних в'язнів, яких утримують в Росії та окупованому Криму, мають розглянути на засіданнях ООН, ОБСЄ та Ради Європи.

Що про арешт адвоката кажуть у Гельсінській спілці з прав людини та МЗС України, дивіться у сюжеті:

Леся Головата, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Без їжі та ліків: чому 250 хворих на туберкульоз були кинуті напризволяще
Наступний матеріал
Звалище імені Садового, або як допомогли меру Львова "взяти і зробити"
Loading...
Відео з мітингу 2014 року спростовує звинувачення проти Чийгоза – Полозов

Відео з мітингу 2014 року спростовує звинувачення проти Чийгоза – Полозов

Адвокати втратили зв’язок із Миколою Карпюком, якого етапують із СІЗО Грозного

Адвокати втратили зв’язок із Миколою Карпюком, якого етапують із СІЗО Грозного

Український омбудсмен попросила Росію перевести Клиха в СІЗО ближче до кордону

Український омбудсмен попросила Росію перевести Клиха в СІЗО ближче до кордону