Флюорографія
Флюорографія Фото із відкритих джерел

Тепер на туберкульоз хворіють заможні люди – статистика

  Щорічно в Україні від туберкульозу вмирають близько 5 тисяч осіб

  Сьогодні туберкульоз змінив своє обличчя і тепер на нього хворіють заможні та освічені люди, в тому числі політики й бізнесмени. Таку статистику навела радник генерального директора держустанови "Центр громадського здоров'я" Яна Терлєєва, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Якщо ми раніше говорили, що на туберкульоз хворіють, переважно, малозабезпечені, то на сьогодні ситуація змінюється. Серед хворих на туберкульоз досить багато заможних людей і освічених людей, це і політики, і бізнесмени, і вчителі і лікарі. Ніхто не захищений від туберкульозу", – сказала експерт на брифінгу, організованому Програмою розвитку ООН (ПРООН, UNDP) в Києві у вівторок.

  За статистикою, в дорослому віці практично всі люди інфіковані мікобактерією туберкульозу, і близько 10% захворює з різних обставин. Водночас, за словами Терлєєвої, вакцинація від туберкульозу в дорослому віці малоефективна. Крім того, вона зазначила, що лікарі первинної ланки часто вже не діагностують туберкульоз.

  "Фтізіатри спостерігають таку ситуацію, що людина кілька місяців має симптоми туберкульозу, звертається за медичною допомогою, але лікарі забувають, що є таке захворювання, списують на те, що це може бути грип. Лікарі первинної ланки повинні бути насторожі щодо симптомів туберкульозу", – сказала вона.

  Експерт також підкреслила, що існуюча в Україні система надання медичної допомоги при туберкульозі неефективна, зокрема, через практику лікування у стаціонарі.

  "На сьогодні всі пацієнти забезпечені ліками, але система надання медичної допомоги, яка є в Україні на сьогодні є неефективною. Є в Україні практика госпіталізувати хворих на туберкульоз у стаціонар, але світова практика говорить про те, що хворі на туберкульоз за певних умов можуть лікуватися в амбулаторних умовах, якщо при цьому виконуються вимоги інфекційного контролю. Якщо хворий отримує правильне лікування, то вже через кілька днів він стає безпечним для оточуючих", – сказала вона, зазначивши, що умови утримання у стаціонарі сприяють тому, що "люди перезаражаються", а вимогам інфекційного контролю відповідає тільки половина українських туберкульозних медустанов.

  Один день стаціонарного лікування для хворого на туберкульоз в Україні обходиться в суму близько $32, при цьому основна частина грошей направляється на утримання будівлі та зарплату, і тільки 10-15% виділяється на послуги, пов'язані з лікуванням.

  Щорічно в Україні від туберкульозу вмирають близько 5 тисяч осіб. Як правило, це ті, хто пізно звертаються за медичною допомогою і має численні супутні захворювання.

  Водночас, за словами Терлєєвої, за останні три роки не зафіксована практика приховування смертності від туберкульозу.

  Нагадаємо, в серпні в МОЗ повідомили, що в Україну привезли 2,5 мільйони доз протитуберкульозної вакцини.

  Попередній матеріал
  Президент під час урочистостей на ЧАЕС: "Нехай всі бачать, що може Україна і світ, коли об'єднаються"
  Наступний матеріал
  У Генпрокуратурі екс-посадовцю МВС оголосили підозру в розгоні Майдану за хабар 30 млн грн

  Супрун: В Україну завезли понад 2 мільйони доз протитуберкульозної вакцини

  Квіташвілі: Україна закупила достатню кількість препаратів для лікування туберкульозу

  Програма розвитку ООН оголосила старт тендерів на закупівлю протитуберкульозних препаратів для українців

  Ліки проти туберкульозу, гепатиту та для дітей із рідкісними генетичними хворобами купуватимуть міжнародні організації

  Україна забезпечена вакцинами від туберкульозу лише на 9% - МОЗ

  5 канал - трансляція наживо