Фото DW

Банки повертатимуть українцям викрадені з карток гроші

  Нині картки Visa активно використовує 11 мільйонів українців

  З 1 серпня платіжна система Visa запровадить в Україні принцип нульової відповідальності для власників усіх своїх карт. Про це пише Deutsche Welle.

  "Якщо шахраї вкрали гроші з карти людини без її сприяння цьому, то людина не несе відповідальності за це. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути йому гроші", – розповіла директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова.

  За її словами, нині є багато випадків, коли клієнт приносить гроші в банк, кладе їх на карту, а банк говорить, що в разі чого він відповідальності не несе.

  За даними учасників ринку, нині картки Visa активно використовує 11 мільйонів українців.

  "Досі банки часто відмовлялись у поверненні коштів через те, що клієнт повідомив про їхню крадіжку вже після здійснення неправомірної трансакції. При цьому в Національному банку України (НБУ) констатують, що кількість шахрайських операцій з картками українців постійно зростає", – пише видання.

  "Кожен другий банк показав торік збитки від шахрайських операцій. В чотири рази збільшилися операції через інтернет, або крадіжка грошей без фізичного використання карток шахраями", - говорить начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Володимир Харченко.

  За словами Харченко, значно виросла кількість випадків, коли шахраї, представляючись працівником банку, випитують усі реквізити, дані картки й людина сама розповідає всю цю інформацію".

  Натомість інші платіжні системи поки що не готові застосовувати такий принцип.

  "Visa це запускає, а ми поки подивимося, як це працюватиме", - прокоментував DW віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні Сергій Францишко.

  "Потрібно розуміти, що існують різні види шахрайства. Багато що залежить від відносин клієнта з конкретним банком, і треба розуміти, за які саме операції банк готовий нести відповідальність, а за які ні".

  На сьогодні картки MasterCard використовує приблизно 18 мільйонів українців.

  У системі "Простір", що належить Нацбанку також поки що не готові перекласти відповідальність на крадіжки виключно на банки.

  Як повідомляв 5.ua, за одну ніч один з українських банків "переїхав" на Луганщину

  Попередній матеріал
  Світова спільнота відреагувала на події в Туреччині
  Наступний матеріал
  Набережну у Ніцці, де стався теракт, відкриють для прогулянок

  Матіос: Два екс-чиновники Нацбанку затримані за участь у злочинній організації Януковича

  Фонд гарантування вкладів розпочав ліквідацію ще одного банку

  Заступник глави Нацбанку пішов з посади

  Європейський центробанк представив нову банкноту номіналом 50 євро

  Суд заарештував дорогоцінні метали та банківські рахунки Табачника

  Прокуратура Києва відкрила справу проти керівництва одного з банків