Світова спільнота відреагувала на події в Туреччині

  Туреччина залишається ключовим партнером для Європейського союзу, наголосив Туск

  Військовим заколотам - не має бути місця в сучасній Туреччині. Таку заяву зробив голова Європейської ради Дональд Туск, передає "5-й канал".

  За його словами, суперечності слід вирішувати без зброї. Він закликав турецький уряд встановити порядок у країні. Водночас, на думку Туска, ситуація в Туреччині залишається нестабільною. Свою підтримку чинному турецькому уряду висловили також США, Німеччина, Велика Британія, ООН та НАТО. 

  "Туреччина залишається ключовим партнером для Європейського союзу. Ми повністю підтримуємо демократично обраний уряд, інститути влади та верховенство права. Ми закликаємо до якнайшвидшого відновлення конституційного ладу", - сказав голова Єврпоейської ради Дональд Туск.

  "Ми закликаємо Туреччину до спокою й уникнення подальшого кровопролиттЯ. Британія підтримує турецькі демократичні інституції, і я повідомив про це моєму турецькому колезі, з яким поговорив по телефону", -  відзначив міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон.

  Як інформував 5.ua, ввечері в 15 липня прем'єр Туреччини Біна Йилдирим заявив про спробу військового перевороту в країні з боку частини військових. Пізніше ЗМІ передали, що армія заявила про захоплення влади. Президент Реджеп Ердоган закликав своїх прихильників вийти на вулиці.

  Пізніше ініціатори військового перевороту в Туреччині оголосили про введення воєнного стану, комендантської години і швидке прийняття нової Конституції в Туреччині. Повідомлення про це прочитали в ефірі журналісти державного телеканалу TRT, який взяли під контроль військові.

  Попередній матеріал
  Учасники військового перевороту захопили фрегат з командувачем ВМС Туреччини
  Наступний матеріал
  Банки повертатимуть українцям викрадені з карток гроші

  На Донбасі зафіксовані чергові втрати особового складу ЗС Росії – ГУР

  Чільник СБУ: події в Туреччині вплинуть на пожвавлення терористичної активності по всьому світу

  Прем'єр Туреччини заявив, що "банда терористів" вже у руках юстиції

  В результаті спроби військового перевороту у Туреччині затримано 2839 військовослужбовців