5 канал

Балчун: Потреби у модернізації на "Укрзалізниці" величезні

Зношення деяких локомотивів та вагонів становить більше 80%

Модернізація рухомого складу ніколи не закінчується на залізниці. Про це заявив голова правління ПАТ "Укрзалізниця" Войцех Балчун в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня".

"Меморандум (з польською фірмою про оновлення рухомого складу – 5.ua) – це тільки початок розмов, з'ясування того, що окремі суб'єкти ринкові виробники можуть нам запропонувати. Схожі меморандуми були підписані з фірмою Bombardier та General Electric. І ми відкриті до підписання наступних меморандумів із провідними виробниками рухомого складу у світі. Це нам потрібно для того, щоб з'ясувати, які є технології в світі, з'ясувати, яким чином ми можемо модернізувати свій рухомий склад. А наприкінці все одно треба буде провести нормальну тендерну процедуру. І на неї ми запрошуємо і українських виробників, і світових. І я думаю, що зробимо правильний вибір", – розповів Балчун.

Він також наголосив: "Звичайно, потреби у модернізації на "Укрзалізниці" величезні. Ми знаємо, що і в локомотивах, і у вагонах, особливо пасажирських, зношення становить більше 80%. Тому ми хочемо підготувати нову політику і новий інвестиційний план для нашого рухомого складу, але нам завжди треба співвідносити його із нашими фінансовими можливостями, а також робити розумне планування і робити розумні економічні кроки. Але пам'ятати, що модернізація рухомого складу ніколи не закінчується на залізниці", – наголосив Балчун.

На запитання ведучої, наскільки складні його стосунки з наглядовою радою, Балчун сказав: "Для мене співпраця з наглядовою радою – це очевидна річ. Це елемент корпоративного порядку у фірмі. І для мене це не новина. Насамперед ми встановлюємо стосунки, які будуть відповідати  порядку  корпоративного управління і міжнародним стандартам".  

Повну версію розмови з Войцехом Балчуном дивіться на нашому сайті завтра в рубриці "Інтерв'ю"

Як повідомляв 5.ua, Балчун планує залучити інвестиції в $1 мільярд на розвиток "Укрзалізниці". 

Попередній матеріал
Як морпіхи у Широкиному отримували нагороди від Міноборони
Наступний матеріал
Біотехнологи врятували від інвалідності бійця АТО із потрощеним хребтом
Loading...

Директор ММК ім. Ілліч про "Укрзалізницю": Приїхали!!! Замість допомоги маємо все більше проблем

Українські підприємства зазнають збитків через "Укрзалізницю" – депутат

Терористи обстріляли з артилерії поїзд "Укрзалізниці" у Донецькій області

Журналісти про підсумки 80 днів роботи нового керівництва "Укрзалізниці"

Оновлення парку: "Укрзалізниця" домовилась про закупівлю вагонів-трансформерів

"Ми не полюємо на відьом": Омелян розповів, скільки справ порушили проти посадовців "Укрзалізниці"