Прапори України та США
Прапори України та США sq.com.ua

Американська компанія продає Україні гранатомети

Гранатомети компанії AirTronic USA мають дальність влучення 1000 метрів

Посольство США у Києві контролює, як використовується американська зброя в Україні. Контракт забороняє нашій державі перепродавати чи експортувати продукцію компанії.

Компанія зі США вже продає Україні смертоносну зброю. Як з’ясували кореспонденти "Голосу Америки", компанія із Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, постачає в Україну гранатомети.

Гранатомет PSRL – це створена у США удосконалена версія радянського РПГ-7. Головний директор компанії Ричард Вендівер розповідає, що почав співпрацю з Україною два роки тому, і перші поставки гранатометів пішли в Україну у 2016 році.

"Ми почали постачати наш товар в Україну торік, ми продовжуємо здійснювати поставки донині. Про деталі, як і що ми робимо, я не можу  говорити. Але можу сказати, що ми – у дуже близькій координації з американським посольством, з Державним департаментом, Пентагоном та з українським урядом. Наші системи відправляються під DDTC DSP-5 експортною ліцензією Державного департаменту США", – зазначив Вендівер.

Крім того, приватний виробник зброї зізнається, що ліцензію отримати було нелегко. "Щоб отримати дозвіл, який нам був потрібен, знадобилося трохи часу через делікатність теми під час переговорів Мінськ-2. Але ці системи не суперечать угодам Мінськ-2. Тим не менше, ми все одно повинні були пройти низку бюрократичних та політичних перепон, щоб отримати нашу експортну ліцензію. І ми пройшли процес заповнення документів".

За словами керівника компанії AirTronic USA, посольство США у Києві координує дії з Міноборони України, щоб контролювати, як використовується американська зброя в Україні. Бізнес-контракт також забороняє українським споживачам перепродавати чи експортувати продукцію компанії.

"Угода поновлюється щороку, тож це залежить від потреб України. Наразі вона не обмежена часом", – сказав він.

Як запевняє Вендівер, все відбулося через традиційний процес заповнення документів на отримання ліцензії. До процесу також долучилось посольство України у США.

"Створення умов для налагодження такої співпраці – це те, чим ми займаємось. Свого часу ми звели компанію AirTronic USA з "Укроборонпромом" і далі вони вже розвивали цю співпрацю", – зазначив посол України в США Валерий Чалий.

Перші контакти компанії почали налагоджувати у 2015 році. Валерій Чалий наголошує, що існують відмінності між цими комерційними угодами та військовою допомогою США Україні. "Ми очікуємо, що законопроект, який передбачає надання Україні озброєнь летального характеру, що пройшов через Палату представників і Сенат, буде підписаний президентом Трампом, і це до 50 мільйонів фінансування саме на смертоносну оборонну зброю. Рішення ухвалювати президенту Трампу. Але бізнес-поставки – це інша тема. Там мова йде про більш потужну оборонну зброю".

Гранатомети компанії AirTronic USA – це також смертоносна зброя, утім, вона має обмежену дальність влучення, відтак якщо її використовувати з території України, снаряд не може подолати лінію розмежування в окупованій Східній Україні. Таким чином американський уряд гарантує, що PSRL використовуватимуть лише з оборонною метою.

"Очевидно, PSRL – це система летальної зброї. Але це оборонна летальна зброя. Це не є якісь серйозні ракетні установки, вони мають лише дальність влучення 1000 метрів. Тож допоки ці системи озброєнь лишатимуться на українській частині від кордону, це не є наступальна зброя. Але якщо наступальні війська почнуть перетинати кордон, тоді, я думаю, українські збройні сили могли б використати наші системи, щоб зупинити наступ", – заявив Ричард Вандівер.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Гордість "Укроборонпрому": чим дивував вітчизняний виробник зброї на міжнародній виставці - фото

БТР-4МВ
/
БТР-4МВ
Бронетранспортер 'Дозор-Б'
/
Бронетранспортер "Дозор-Б"
БТР-ЗДА
/
БТР-ЗДА
Ракетна система ZRN-01
/
Ракетна система ZRN-01
Артилерійські снаряди
/
Артилерійські снаряди
Техніка 'Укроборонпром'
/
Техніка "Укроборонпром"
Переносний ракетний комплекс 'Корсар'
/
Переносний ракетний комплекс "Корсар"
Протитанкові керовані ракети
/
Протитанкові керовані ракети
Протитанкові керовані ракети
/
Протитанкові керовані ракети
Переносний реактивний гранатомет
/
Переносний реактивний гранатомет
Оптико-електронна система СУИТ-1
/
Оптико-електронна система СУИТ-1
Безпілотник SPARROW
/
Безпілотник SPARROW
Ракети
/
Ракети
Техніка 'Укроборонпром'
/
Техніка "Укроборонпром"
ЗСЗВ БМ-21 'ГРАД'
/
ЗСЗВ БМ-21 "ГРАД"
Автоматична гармата
/
Автоматична гармата
Техніка 'Укроборонпром'
/
Техніка "Укроборонпром"
Безпілотник 'Командор'
/
Безпілотник "Командор"

Попередній матеріал
Ватажок терористів "ЛНР" Ігор Плотницький втік до Росії – МВС України
Наступний матеріал
Луганськ наразі контролюють перекинуті військові ЗС РФ та найманці приватної компанії – Тимчук
Loading...

Держдеп США схвалив продаж Грузії протитанкових ракетних комплексів Javelin

Поведінка Білорусі може відновити призупинені санкції США – експерт

У Білому домі підтримують надання летальної зброї Україні - посол

Єльченко: США і РФ не можуть домовитися щодо миротворчої місії на Донбасі

У американській в'язниці помер один з найвідоміших серійних убивць ХХ століття

5 канал - трансляція наживо