1news.az

Поведінка Білорусі може відновити призупинені санкції США – експерт

  Останній розвиток подій в Білорусі з арештами трьох українців – активіста Павла Гриба, журналіста Павла Шаройка та бізнесмена Олександра Скиби – може призвести до відновлення призупинених санкцій з боку США

  "Поки складно говорити, як Європа і Сполучені Штати реагуватимуть на ситуацію, але безсумнівно, це не сподобається західним демократіям. Наприклад, я не виключаю, що це може вплинути на рішення США не продовжувати режим послаблення санкцій проти Білорусі", – зазначив колишній політичний радник Гельсінської комісії США, нині член Ради директорів Фундації США-Україна Орест Дейчаківський, повідомляє "Укрінформ".

  Він пояснив, що частина американських санкцій проти РБ була послаблена останнім часом.

  "Але кожні шість місяців Держдепартамент робить перегляд і приймає рішення, чи залишатимуться санкції полегшеними на наступні півроку. Ця ситуація (з арештами українських громадян – ред.) може легко стати одним із чинників, що впливають на рішення Держдепу", – підкреслив екс-радник Гельсінської комісії.

  Водночас, він зауважив, що Білорусь могла би зблизитися не тільки з Євросоюзом, але також зі США, якби у країні не мали би місце репресії та порушення прав людини і принципів демократії. Втім, як би Лукашенко не хотів цього, "він є надзвичайно залежним від Росії".

  На думку експерта, Росія не зацікавлена в посиленні західного вектору білоруського уряду. Тому, цілком можливо, що спільні операції білоруського КДБ та російського ФСБ щодо арештів громадян України могли бути сценарієм Кремля, щоб скомпрометувати Лукашенка перед західними цінностями та демократією.

  Попередній матеріал
  Рада може заборонити трансляцію ЧС-2018
  Наступний матеріал
  СБУ видворила з України прокремлівського пропагандиста Петрашевича
  Loading...

  Білоруського дипломата вислано з Києва

  Держдеп США схвалив продаж Грузії протитанкових ракетних комплексів Javelin

  У Білому домі підтримують надання летальної зброї Україні - посол

  Журналіста Шаройка затримали через професійну діяльність – Хоркін

  У ГУР Міноборони відповіли на закиди Білорусі про "шпигуна"-журналіста Шаройка

  Затриманому в Білорусі директору українського заводу інкримінують дачу хабара - посол