Попри свій досить юний вік, у семирічного Артема з прифронтової Широківської громади є свій символічний позивний "Талісман". Його хлопчику дали українські військові, яких малий підбадьорює, коли вони їдуть на фронт, на Херсонщину. З перервами на шкільне навчання "Талісман" чергує на своєму місці – на узбіччі дороги і вранці, і ввечері.
"Я роблю уроки, а якщо вихідний, я іду зразу на пост зранку до вечора. Якби у нас дійсно була ядерна зброя – росія б просто така "все-все-все, ну їх, ну ну нє нада", а так нащо ми їм тільки віддавали ядерну зброю", – обурюється хлопчик
За словами бабусі Артема, її онук свідомо виконує взяту на себе місію вітати українських армійців. У час, коли його однолітки грають у футбол, хлопчик пильно стежить за новинами з фронту.
"Він не дивиться у нас мультики, він цікавиться більше – хто допомагає нашій країні, хто проти України, от він запитує – а Китай за нас чи за росію? От в нього от таке більше, він більш цікавиться так, карта в нього постійно, він дивиться, яке селище визволили, це він у нас спостерігає, він знає", – розповідає бабуся Артема Ніна Рябчикова.
Артем уже має власну військову форму за розміром. Годинник, розвантажувальний жилет та кепку йому подарували військові. Іноді вдягає і трофейний захисний шолом. Синьо-жовтий прапор, яким малий вітає всіх без винятку армійців, малому патріоту подарувала місцева влада.
"Не зважаючи на його зовсім юний вік, цей хлопчик, Артемко, який чітко знає, чого він прагне. Він побачив, яка величезна кількість військових проїжджає через нашу територію, і бачив тільки машини, які повертаються із поля бою із вибитим склом, пошкоджені машини і він тут нам у дворі озвучував, що їм же дуже погано, їм же дуже погано. Тьотя Віта, це я, ви можете мені організувати прапор, щоб я стояв і вітав наших військових? І тому майже з перших самих днів війни він ось тут радує військових", – зауважує заступниця селищного голови Вікторія.
Воїни нерідко зупиняються, аби привітати свого талісмана та потиснути йому руку. Разом роблять селфі, дарують хлопчику на пам'ять шеврони або інші елементи форми. Військовий на позивний "Тенор", розповідаючи про Артема, ледве стримує сльози, адже одразу згадує своїх дітей, які чекають вдома та заради яких він пішов воювати.
"Діти – це наше життя. У мене теж є діти, в мене теж є внук. І коли розумієш, що отакі діти будуть стоять, а ми зараз – за них, то це просто. Воно дійсно боляче. Не хочеться, щоб через тих орків наші діти страждали. Це просто ну, воно, дійсно, дивишся на нього і от хочеться жить. Будем стараться вибивать їх звідусіль, а якщо треба буде – то дійдемо і до кремля", – ділиться переживаннями військовослужбовець ЗСУ "Тенор".
Іноді військові дарують Артему гроші на солодощі, але витрачає він їх на серйозні речі: робить донати на павербанки, долучається до зборів на автівки для ЗСУ. Нині "Талісман", як і всі армійці, готується до холодів. Щоб навіть взимку чергувати на своєму імпровізованому блокпосту і вітати армійців.
Олександр Фефілатьєв, Кузьма Шишкін, Борис Торохтій, з прифронтової Дніпропетровщини, "5 канал"
Читайте також: Можна приходити погратися, а можна й додому забрати: як у Києві на ВДНГ працює притулок для тварин
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.