rbc.ua

Луценко розповів, як оточення Януковича офшорами з України кошти виводило

  Кошти виводились за допомоги близько 500 спеціально створених фірм

  Екс-президент України Віктор Янукович причетний до створення близько півтисячі фірм, що виводили кошти з країни у район Сінгапуру й Кіпру. Про це розповів генпрокурор Юрій Луценко, передає "24 канал".

  "Слідство встановило й це зафіксовано судом. За часів Януковича було створено близько 500 фірм, які виводили кошти з України. Вони їх виводили в район Сінгапуру, Гонконгу, де заплутували сліди. Далі ці потоки йшли на Кіпр і Латвію, а звідти маловідомі офшорні компанії купували облігації державної внутрішньої позики під 9% річних у валюті", – повідомив чільник ГПУ.

  За даними слідства, далі ці кошти множились під відсоток.

  "Кількість таких облігацій – 1,5 мільярда доларів. Облігації, які зберігалися в "Ощадбанку" й інших банках, нараховували процент. І поступово вартість облігацій плюс відсотки накопичувалася у грошовому вимірі. Купивши ці облігації на 1 мільярд, через рік-два-три ви отримуєте 1 мільярд плюс відсотки у грошовому вигляді. На рахунках в державному "Ощадбанку" на момент арешту Януковича у 2015 році знаходилися на рахунках живі кошти – це 1 мільярд 100 мільйонів у грошовому еквіваленті", – зазначив Луценко. 

  Як інформував 5.UA, конфісковані у "команди" Януковича $1,1 млрд повністю зараховані до Держбюджету України

  Попередній матеріал
  Трамп офіційно оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди
  Наступний матеріал
  Єврокомісар Ган: Україна має лише рік на проведення ключових реформ
  Loading...