5 років без видатного митця – соліста Паризької національної опери та добровольця. Вечір пам'яті Василя Сліпака відбувся у столиці. Згадати його зібралася майже сотня людей на Андріївському узвозі, у сквері імені Василя Сліпака.
Прийшли побратими, друзі та знайомі співака. А також представники проєкту "Українська історія в камені". За їхніми словами, вже незабаром неподалік Андріївської церкви з'явиться скульптура українцю. У вівторок же у пам'ять про нього влаштували концерт українських музикантів.
А завершився вечір фільмом-спогадом про Василя Сліпака – "Арія, перервана кулею". У стрічці зібрали розповіді рідних та побратимів про життєвий, творчий і бойовий шлях оперного співака та добровольця. Використали чимало архівних відео, де молодий Василь Сліпак співає в Паризькій національній опері, а також показали світлини з передової.
"Він був один із таких відважних, високих, із таким потужним голосом, бійцем, який до себе тягнув тільки хорошу енергетику і його рішучість, відважність багато гуртувала біля себе бійців", – розповідає Дмитро Коцюбайло.
"Він був невиправним оптимістом і в нього був неймовірний сміх", – переконує Олена Козаченко.
"Василь навіть у ті часи, коли він залишався в Парижі, він все одно подумки абсолютно весь час перебував тут і були якісь дикі ситуації, коли ми з побратимами мали доїхати у Піски вийшло так, що у нас не було машини, ми їхали фактично автостопом і коли Василь спитав мене, як справи, в нього в цей час був концерт, і він з Парижу в якомусь антракті в Парижі примудрився знайти нам машину. Він постійно думав про Україну, постійно дбав і допомагав", – наголошує Валерія Бурлакова.
Як відомо, Василь Сліпак упродовж майже 20 років працював у французьких оперних театрах та був солістом Паризької національної опери. Із початком російсько-української війни на сході полишив кар'єру у Франції та пішов захищати Україну у лавах добровольців. Загинув 29 червня 2016 року від кулі снайпера поблизу Луганського, що на Донеччині. Посмертно Сліпака нагородили званням Героя України.