Василь Сліпак
Василь Сліпак відкриті джерела

Українці Франції просять НБУ вшанувати Василя Сліпака пам'ятною монетою

  Читайте по-русски
  Представники діаспори звернулися до НБУ з проханням увічнити ім'я Героя України, який загинув у боях на Світлодарській дузі

  Об'єднання українців Франції звернулося до Національного банку України з проханням випустити пам'ятну монету на вшанування полеглого на Російсько-Українській війні соліста Паризької опери, добровольця АТО Василя Сліпака, який загинув у боях на Світлодарській дузі в червні 2016 року. Про це повідомив "Укрінформ".

  "Українці Франції дякують Національному банку України за постійну підтримку українських військових та звертаються з проханням увічнити ім’я Героя України, воїна Василя Сліпака ("Міфа"), соліста Паризької опери, який був добровольцем в АТО та загинув під час боїв на Світлодарській дузі в червні 2016 року", – йдеться у петиції.

  В ОУФ нагадали, що Василь Сліпак – кавалер ордена "За мужність", Герой України, кавалер ордена "Золота Зірка". Він був також одним з лідерів української громади Франції, членом Об’єднання українців Франції.

  "Просимо випустити колекційну монету на честь Василя Сліпака до 29 червня 2021 року, коли світ визначатиме 5 років з дня загибелі великого українця", – йдеться в заяві.

  Український оперний співак Василь Сліпак (1974-2016) – позивний "Міф", соліст Паризької національної опери, волонтер і учасник Російсько-Української війни.

  Вперше він вирушив на фронт у травні 2015 року: воював у Пісках поблизу Донецького аеропорту, брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу, був поранений. Знову поїхав на передову у вересні 2015 року – у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа. В червні 2016 року знову поїхав на Донбас на півроку, але 29 червня 2016 року загинув від кулі снайпера. У лютому 2017 року Василю Сліпаку посмертно присвоєно звання Героя України.

  Попередній матеріал
  Кабмін ухвалив постанову про індексацію пенсії: кому та на скільки підвищать виплати
  Наступний матеріал
  Окупаційний суд Сімферополя відновив кримінальну справу стосовно Бекірова – Денісова
  Loading...