Земля
Земля Фото з відкритих джерел

100 днів земельної реформи: чого вдалося досягти і з якими проблемами стикнулися – включення

Читайте по-русски
За перші 100 днів роботи оформлено понад 28 тисяч угод на 70 тисяч гектарів землі

100 днів від старту земельної реформи в Україні. З цього приводу в Міністерстві аграрної політики і продовольства вирішили з журналістами поділитися першими здобутками і промахами.

Міністр Лещенко відзвітував, що зараз середня вартість одного гектара землі в Україні становить 43 тисячі гривень. Найдорожча ціна на землю у Київській області – 240 тисяч за гектар. Проте покупці знаходяться.

"Ринок землі відбувся. Це визнав весь світ і наші опоненти не мають аргументів. Друге – це безумовно електронні земельні аукціони. Громади тепер мають справжній механізм і мільярдні схеми тіньової оренди відійдуть в минуле. Це велика перемога", – переконує міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

За перші 100 днів роботи оформлено понад 28 тисяч угод на 70 тисяч гектарів землі. Загалом майже 7 мільйонів українців отримали право власності на землю. Найбільш активно аграрними ресурсами користуються у Кіровоградській та Харківській областях. В антирейтингу – Івано-Франківська та Чернівецька області.

Зараз у Міністерстві аграрної політики і продовольства ведуть просвітницькі роботи з представниками громад і профільних асоціацій щодо електронних торгів. Адже постанову про них уряд ухвалив лише тиждень тому, перші лоти вже є на Львівщині, а от люди поки не розібрались як працює система. У міністерстві обіцяють якнайшвидше провести роз'яснювальну роботу. 

"Чого ще ми чекаємо, що в практиці у нас мало – це іпотека. Коли буде можливість в аграріїв отримувати кредити під купівлю земельних ділянок і посвідчувати іпотечні договори", – зазначила віцепрезидентка Нотаріальної палати України Інна Бернацька.

Міністр Лещенко не стримував емоцій, радіючи, що за 100 днів держава отримала механізми моніторингу й аналізу ситуації з земельними володіннями. Тепер, за його словами, стало можливим простежити процес обігу земель.

Нагадаємо, 24 травня президент Володимир Зеленський підписав ключовий закон, який запускає земельну реформу в Україні. Мовиться про те, що 8 мільйонів гектарів земель, які є поза населеними пунктами, із державної власності передаються на місця. 

Раніше Рада підтримала законопроєкт про розпаювання державних земель. 13 квітня голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№ 2178-10). 28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 2178-10 про ринок землі. Документ набув чинності з 1 липня 2021 року.

Попередній матеріал
Із доріг Києва зникнуть 172 маршрутки: КМДА розірвала договори з перевізниками
Наступний матеріал
Катастрофа, про яку всі знають і мовчать – "Час Ч"
Loading...

Земля – товар: хто та на яких умовах зможе купити

"Буде складно та іноді неможливо": влада пояснила, хто зможе скористатися умовами ринку землі

Ринок землі запрацював в Україні: про що звітували міністри – включення з пресконференції

Свято більшовицького популізму у ВР, нові тарифи та ринок землі – "Час Ч"

Відкриття ринку землі: чому експерти радять не поспішати продавати землю та як реагують власники паїв

"Краще здати в оренду, а не продати": у Мінагрополітики прокоментували закон про ринок землі