Земля
Земля Shutterstock

Ринок землі запрацював в Україні: про що звітували міністри – включення з пресконференції

Читайте по-русски
Обмеження, які діяли майже 30 років незалежності, зняли від початку цієї доби

В Україні запрацював ринок землі. Обмеження, які діяли майже 30 років незалежності, зняли від початку цієї доби. І нотаріуси вже зареєстрували 11 намірів купити або продати ділянки. Про такі цифри звітував міністр юстиції Денис Малюська. Разом з аграрним міністром та іншими посадовцями розповідали про запуск ринку землі на пресконференції. Подробиці – у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Марії Писаренко.

Наразі міністри радять не поспішати, однак радіють, що ринок землі запустився. Раніше землю можна було здати лише в оренду. Міністр агрополітики та продовольства України говорить про те, що ціну встановить ринок, однак є певні обмеження.

"Ми в законі прописали, що відчуження земельної ділянки може здійснюватися не менше ніж по ціні нормативно-грошової оцінки. Вона в Україні від 21 до 36 тис. грн. Середньозважену ми бачимо ціну на первинному етапі, це приблизно 50 тис. грн – середня вартість гектара за відповідними угодами", – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. 

Міністри сподіваються, що тепер жодних обмежень не буде та всі дані будуть прозорі. Селяни ж не впевнені, що все буде так само. Вони кажуть, що це правильна ідея, та продавати свою землю категорично не готові.

Станом на 1 липня укладено 11 угод щодо наміру купити чи продати землю. За оцінками Міністерства аграрної політики та продовольства, ціни на землю щороку будуть зростати на 5-10%, і тому радять громадянам не розкидатись своїм майном, а почекати та придивитись. Повноцінного продажу та купівель ділянок сільськогосподарського призначення очікують 2022 року. 

Як повідомляв 5.UA, відкриття ринку землі: чому експерти радять не поспішати продавати землю та як реагують власники паїв.

Марія Писаренко, "5 канал".

Попередній матеріал
Туристи із Запоріжжя вже кілька годин не можуть вилетіти до Туреччини
Наступний матеріал
"Люди в чорному" на Донбасі: історія підпільно-визвольної боротьби полку "Азов" – "Таємниці війни"
Loading...

Свято більшовицького популізму у ВР, нові тарифи та ринок землі – "Час Ч"

Відкриття ринку землі: чому експерти радять не поспішати продавати землю та як реагують власники паїв

Ринок землі з 1 липня: що не зробила влада для його повноцінної роботи – Синютка

Ринок землі в Україні: які угіддя не продаватимуться і що зміниться для фермерів – заступник міністра

Байден – Путін: як вони нас та ринок землі чи "земельний бунт" – "Час Ч"

ВР розблокувала закон про продаж землі через електронні аукціони, відхиливши 7 законопроєктів