Земля
Земля Фото "Главком"

Ринок землі в Україні: які угіддя не продаватимуться і що зміниться для фермерів – заступник міністра

Читайте по-русски
Висоцький переконує, що новий закон дозволить фермерам передавати свою землю у спадок

Як в Україні працюватиме ринок землі і що від того отримають фермери, у студії ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Зокрема, він повідомив, що земля, яка перебуває в комунальній чи державній власності, продажу не підлягає. Тож державна скарбниця отримуватиме кошти лише з податків на доходи фізичних осіб, які сплачуватимуть при продажу ділянок площею понад 2 га.

"Коли ми говоримо про землю як національне надбання, що в комунальній чи державній власності, – вона продаватися не буде. Єдині надходження до бюджету фактично є справді при продажу земельних ділянок, паїв розміром понад 2 га, як на іншу нерухомість, податок на доходи фізичних осіб розміром 5% і 1,5% військовий збір. Усе залежить від того, наскільки будуть чи не будуть активно люди продавати", – каже чиновник.

Висоцький переконує, що новий закон дозволить фермерам передавати свою землю у спадок.

"Багато фермерів отримали до 2002 р. по 50 га в середньому в постійне користування. Два десятки років дискусія "Що далі?", не було права успадкування. Кінцеве компромісне рішення було прийнято, що ці фермери можуть звернутися в громади (бо землі перейшли в громади) і підписати з ними договір, за яким протягом 10 років вони будуть виплачувати рівними частками вартість цих земель на рівні нормативно-грошової оцінки. Тобто платіж у рік буде 2-3 тис. грн на гектар, що на рівні середньої орендної плати. Але, що важливо, після підписання цього договору і внесення першого 10%-го платежу це вже буде їхня повноцінна приватна власність, яка зможе успадковуватися. Всі проблеми, які існували, коли фермери помирали, а діти не могли далі користуватися, будуть вирішені. Таких земель близько 500 тис. га по Україні", – наголосив заступник міністра.

Він також додав, що на зустрічі з керівництвом Асоціації фермерів та дрібних землевласників було складено відповідний типовий договір і поширено на всі громади, щоб фермери могли реалізувати своє право уже в найближчі місяці.

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року в Україні має запрацювати ринок землі

Дивіться випуск ток-шоу "Велика політика", присвячений темі ринку землі, повністю:

Попередній матеріал
Росія вчергове намагається "протягти" представників "Л/ДНР" у переговори ТКГ: коментар Гармаша
Наступний матеріал
ПОМ-2, снайпери, під вечір – стрілецькі калібри: окупанти обстріляли захисників Хутора Вільного
Loading...