Веслувальниці Анастасія Рибачок та Людмила Лузан
Веслувальниці Анастасія Рибачок та Людмила Лузан соцмережі

"Заборонили використовувати свій човен через напис "Я українка" – срібна медалістка Анастасія Рибачок про олімпіаду

Читайте по-русски
Зупинятися на досягнутому спортсменка не планує

Вона довела, що на шляху до Олімпійської медалі нічого не стане на заваді. Срібна медалістка, каноїстка Анастасія Рибачок, повернулася із нагородою до України. Які перешкоди довелося здолати на шляху до нагороди та які подальші плани у кар'єрі, спортсменка розповіла нашій Софії Фесік.

"Якщо чесно, гонка у нас була дуже цікава. Я вам скажу, фінал надзвичайно тяжко нам дався. Ми з Людою підбадьорювали одна одну в роздягальні. Ми пішли в гонку, бо ми розраховували, але знаєте, найвеселіше те, що я стою на задньому номері. І вона то спереді бачить, що там пів корпусу розриву, а мені ззаду корма світиться. І мені дуже тяжко було зібратися з думками, що ми зможемо наздогнати. І коли ми зафінішували другими, то я не знаю, ми самі від себе не очікували такого фінішу", – поділилася Анастасія Рибачок. 

Так уже на Батьківщині жінка розповідає про свої змагання на Олімпіаді у Парижі. Разом зі своєю напарницею вони вибороли срібло у каное-двійках. Для Анастасії це не перша олімпіада. На попередніх іграх у Токіо вона здобула срібло навіть попри травмоване плече. Потім була операція, і після цього вирішила взяти невеличкий відпочинок. Тоді з'явися син Назар.

"Я запропонувала чоловікові піти в сім'ю. Він мене підтримав, звісно. Тому що моє бажання то закон. Народила, я дякую велике, тому що я відпочила за цей момент. Дитина це тепер взагалі основа мого життя, це моє серденько. Дитина у мене тепер на першому місці", – зауважила призерка олімпіади.

Після народження сина спортсменка знову повернулася у спорт. Проте підготовка до цьогорічної олімпіади видалася вкрай важкою: Велика війна, російські обстріли. Було страшно, зізналася Анастасія.

"Ми готувалися в Кончі-Заспі останні 3 місяці перед олімпіадою. Ми чули тільки вибухи, як збивають "Шахеди" і ті ракети. Були моменти, коли ми були на тренуванні над нами прямо збивали ті ракети, коли прилетіло в "Охматдит". Ну страшно. Так, пульс "підскакує конкретно" в ті моменти. Хочеться десь сховатися і не вилазити, поки це не закінчиться. Але ми працюємо задля цілі. Тому маємо закривати на це все очі", – наголосила спортсменка. 

Не минулося без пригод і на самій олімпіаді. За день до старту спортсменці заборонили використовувати свій човен, бо на ньому був напис "Я українка". І олімпійська цензура його не пропустила.

"Вони мені заборонили. І після того як дійсно ЗМІ почали обговорювати цю ситуацію, вони розгледіли в цьому пропаганду, і взагалі, мені заборонили на ньому виступати. Коли моя напарниця поділилася зі мною човном, на якому написано Ukraine, вони сказали "Ти з маленьких букв зробила великі". І вони дозволили мені, от який човен вони дають, такий дають. Тобто або ти не виходиш взагалі на старт, або береш те, що тобі дають", – розповіла Рибачок.

Та і це не стало на заваді спортивному духу та прагненню до перемоги.

"Розізлило це її. Вони думали зробити все, щоб вона не вийшла на тому човні, а вона вийшла на другому і показувала дуже непогані результати. Багато спортсменів хочуть попасти на олімпіаду просто. А вона вже два рази їздила, і два рази з медаллю поверталася. Думаю, це потужний результат", – поділився тренер Дмитро Гринько. 

Розізлили та змотивували ще більше призерку і росіяни-суперники.

"Із одною з представниць росії ми перетиналися на старті на 200 метрів. Ми відбиралися в півфінал. І стояли на сусідніх доріжках. І знаєте, у мене більше мотивації було не попасти в півфінал, а виграти в неї, щоб довести, що вона просто дарма тут гає час. І так і сталося. Я в неї виграла. І після цього вона підійшла до мене на борд контролі, привітала, у відповідь вона нічого не почула. Це був повний ігнор", – зазначила призерка олімпіади.

Глядачі, затамувавши подих, стежили біля екранів та на трибунах. Ще більше переживали рідні та тренер.

"Ці останні 150 метрів. Ми з Андрієм були на трибунах. Я кажу: "Мене так ще ніколи не трусило". Бо на змаганнях ти завжди зі спортсменом, а тут ми були на трибунах. А трибуни дають свої емоції", – додав тренер.

Зупинятися на досягнутому Анастасія не планує. Уже за кілька днів із командою вирушить на чемпіонат світу.

Софія Фесік, Олексій Іванченков, "5 канал"

Читайте також: Олімпіада-2024 офіційно завершилися: Україна показала найкращий результат за 12 років.

Дивіться також відео:

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Пів сотні артсистем, ППО і літак: у Генштабі ЗСУ розповіли про втрати окупантів
Наступний матеріал
росія ініціювала діалог з Україною про обмін військовополоненими – Лубінець
Loading...
Олімпіада-2024 офіційно завершилися: Україна показала найкращий результат за 12 років

Олімпіада-2024 офіційно завершилися: Україна показала найкращий результат за 12 років

Міжнародна федерація змусили її замалювати напис "Я – українка": як готувалася до Олімпіади каноїстка Анастасія Рибачок

Міжнародна федерація змусили її замалювати напис "Я – українка": як готувалася до Олімпіади каноїстка Анастасія Рибачок

У Києві зустріли українських спортсменок-легкоатлеток, які приїхали з Олімпіади у Парижі

У Києві зустріли українських спортсменок-легкоатлеток, які приїхали з Олімпіади у Парижі

Пропозиція після нагородження та українська "спляча" красуня: чим запам'ятається Олімпіада-2024 

Пропозиція після нагородження та українська "спляча" красуня: чим запам'ятається Олімпіада-2024 

Олімпійські ігри у Парижі: гімнаст Ілля Ковтун виборов срібло для України

Олімпійські ігри у Парижі: гімнаст Ілля Ковтун виборов срібло для України

Олімпійські ігри-2024: пресконференція Ярослави Магучіх – трансляція

Олімпійські ігри-2024: пресконференція Ярослави Магучіх – трансляція