Два олімпійських чемпіони та ще десятки титулованих спортсменів. Серед них – стрибунка у висоту Ярослава Магучіх та метальник молота Михайло Кохан. Обоє зійшли на олімпійський п'єдестал у Парижі. А ще – обоє були вихованцями фахового коледжу спорту у Дніпрі. Викладачі та тренери пишаються своїми випускниками. Як у невеличкому навчальному закладі зуміли підготувати олімпійських чемпіонів – дізнавалася журналістка "5 каналу" Наталія Москаленко.
Дніпрянка Ярослава Магучіх здобула "золото" у стрибках у висоту. Пишаються спортсменкою у її альма-матері. Коледжі, де навчалася чемпіонка.
"Вболівали всім колективом. Це вже було пів 11 ночі. Коли дійшли вже до фінішної прямої Австралія-Україна і вже було ясно, що медаль, то я не можу передати емоції, які відчувала особисто я", – згадує заступниця директора з навчально-методичної роботи ДФКС Анна Ликова.
У фаховому коледжі Дніпра згадують: під час навчання дівчина чимдуж тренувалася. Тому участь в Олімпійських іграх – нагорода за жагу до мети. За перемогою дніпрянки спостерігали не тільки педагоги, а й вихованці коледжу – нове покоління спортсменів. Ельза вирішила обрати легку атлетику, хоча, зізнається, вагалася. Олімпійська чемпіонка Ярослава Магучіх стала для дівчини взірцем.
"У неї вміння, в неї бажання, що вона може тільки так робити. Тут важлива підготовка та розвивати здібності свої. Відчуття наче я змагалася, якось переживала, думала, як воно буде. Вона так старался, так напруженно. В неї була ціль та вона викинула всі думки, це було видно через камеру", – розповіла вихованка Дніпропетровського фахового коледжу Ельза.
Конкуренція на олімпійських іграх шалена, кажуть викладачі. Адже у атлетичних дисциплінах змагаються спортсмени із 212-ти країн.
"Багато тренерів, які зараз готують на такі змагання великі, олімпійські чемпіонати, є тренери які заложили базу, які не гналися за результатом і вкладувалися і душу і серце, щоб вони ставали сильнішими, десь які навики получали", – пояснює старший тренер збірної Дніпропетровської області з легкої атлетики Василь Ярощук.
В Олімпійських іграх Україну представляла і легкоатлетка з Дніпра Анна Рижикова. Вона – донька пана Василя. Анна Рижикова показала гідний результат. Але не зуміла потрапити до півфіналу бігу на 400 м із бар'єрами. Спортсменка фінішувала сьомою. Пан Василь зізнається, за доньку хвилювався.
Ще один вихованець цього дніпровського коледжу – Михайло Кохан. Він здобув "бронзу" за метання молота на Олімпіаді у Парижі. На Дніпропетровщині цей вид спорту дуже популярний та успішний, кажуть викладачі. У закладі вже триває набір на наступний навчальний рік. Планують прийняти понад пів тисячі майбутніх спортсменів.
"У нас 18 видів олімпійського спорту, і у кожного виду спорту своя навчальна програма, що стосовно навчально-тренувальної програми. Освітня ж така ж сама як і у загальноосвітніх школах. нічим не відрізняється і екзамени, тестування, абсолютно все як у ЗОШ", – зазначила заступниця директора з навчально-методичної роботи ДФКС Анна Ликова.
Цьогоріч російські обстріли пошкодили цей коледж у Дніпрі. Студенти не постраждали – встигли спуститися в укриття. Навчальний заклад після атаки ще відновлюють. А педагоги переконують: продовжують працювати. Бо мають мотивацію – підготувати нових олімпійських чемпіонів.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Нагадаємо, український боксер Олександр Хижняк у фіналі олімпійських змагань переміг казаха Нурбека Оралбая.
Дивіться також:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ