Чи можуть українські спортсмени їздити на змагання до країни-агресора
Чи можуть українські спортсмени їздити на змагання до країни-агресора 5 канал

Політика і спорт: чи можуть українські спортсмени їздити на змагання до країни-агресора

Читайте по-русски
Українські санкарі не подали заявки на Чемпіонат світу, який прийме Росія

Майже на фініші. Українські спортсмени вже завершують підготовку до майбутньої літньої Олімпіади. Нині Україна має 80 ліцензій на Ігри, які прийме Японія, а в ідеалі розраховує на 150-200 путівок. І саме заради цього, кажуть спортсмени, – вони вимушені їздити на міжнародні старти до Росії. Що важливіше – моральні принципи чи успішний виступ на міжнародній арені – спробував розібратися кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Українські санкарі не подали заявку на Чемпіонат світу, який прийме Росія. Натомість художні гімнастки вирушили на один з етапів гран-прі у Москві. На початку лютого український спортивний світ знову сперечався, чи варто їздити на міжнародні змагання до держави-агресора. Політика і спорт вкотре опинилися поруч.

Їхати чи не їхати українським спортсменам на змагання до Росії? На зустрічі спортивних чиновників із прем'єр-міністром, на якій ішлося про підготовку до майбутньої Олімпіади, відповідь на це запитання так і не пролунала. А в особистих розмовах чиновники кажуть: спортсмени змушені іти на такі кроки.

"Якщо наші спортсмени туди не їздять, вони втрачають бали. Це несправедливо. А їздити туди – це нормування наших відносин. В цьому конфлікті ми і живемо. Його треба владнати. Ми починаємо консультацію з міжнародними організаціями, як це питання має бути врегульоване в Україні і як врегульоване взагалі на майбутнє", – сказав міністр культури і спорту Володимир Бородянський.

"Можна не потрапити на Олімпіаду чи Паралімпіаду, на Чемпіонат світу в результаті кваліфікаційного процесу, бо ти не поїхав на рейтингові або кваліфікаційні турніри, в тому числі Чемпіонати світу і Європи, до Росії", – сказав Валерій Сушкевич, президент Національного комітету спорту інвалідів України.

Фактично такі візити досі регулюються наказом, який у квітні 2018-го видав попередній спортивний міністр Ігор Жданов. Документ забороняв державне фінансування тренувальних зборів та поїздок на змагання українських спортсменів до РФ.

"Наказ діє, і коли він той наказ підписав, було звернення від МОК до нашого президента і голови ВР, що це неправильна позиція, спорт поза політикою, ми можемо залишитися без підтримки МОК і міжнародних змагань в Україні, тому зробили так, що не можна їхати за рахунок державних коштів, а за свої федерації можна виступати. І після цього кожна федерація сама обирає, їхати чи не їхати", – заявив Володимир Бринзак, президент Федерації біатлону України.

Лише в лютому Росія прийме два помітні міжнародні турніри. Окрім санного Чемпіонату світу, там відбудеться етап Кубка світу з фехтування рапірою серед жінок.

"Я, наприклад, як суб'єкт міжнародного Паралімпійського руху роблю все можливе та неможливе, щоб кваліфікаційні змагання і Чемпіонати світу і Європи не були в Росії. І поки що вдавалося. Ми за минулі роки практично там не були. Був один якийсь варіант попадання в Росію, ми не поїхали", – сказав Валерій Сушкевич.

Чи поїдуть до Росії українські санкарі – досі невідомо. Чемпіонат світу в Сочі стартує 14 лютого, і представники Федерації досі не спростували, але й не підтвердили своєї відмови їхати до держави-агресора.

Тема поїздок українських спортсменів до Росії постійно спричиняла гарячі суперечки, відколи розпочалася війна на сході. Чи варто було б футбольній збірній поїхати до цієї країни, якби вона потрапила на попередній Чемпіонат світу? Чи праві футболісти, які вирушають до Росії, як дехто каже, годувати свої родини? На тему спорту поза політикою одностайності досі немає як між уболівальниками, так і між спортсменами.

Петро Троць, Леся Головата, Катерина Ментус, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Думаю, ми ще не усвідомили масштаб глупості Зеленського – Звіробій
Наступний матеріал
Із сєпарів, корупціонерів ніхто не сидить, але шиють справи на військових – Звіробій
Loading...

Український боксер Артем Далакян переміг венесуельця, незважаючи на перелом руки – ЗМІ

Поверніть дітям спортивну школу "Авангард": акція під Офісом президента

Українка Ірина Деха здобула Кубок світу з важкої атлетики

В аварії вертольота неподалік Лос-Анджелеса загинув легендарний баскетболіст – що відомо

Масовий з'їзд з на сноутюбах: як у Тернополі встановлювали рекорд України

Для тих, хто обіцяє почати нове життя: учасники першого забігу 2020-го розповіли про свої мотиви