Ігри Нескорених
Ігри Нескорених 5 канал

"Ігри Нескорених"-2020 в Гаазі: історія ветерана війни на Донбасі Івана Рудого

Читайте по-русски
Медики ставили хрест на заняттях спортом для Івана

Усміхнений чоловік кремезної статури зустрічає в себе вдома. Це один з цьогорічних нескорених – киянин Іван Рудий. Нині вже нічого не свідчить про численні поранення, яких армієць зазнав під час боїв у передмісті Луганська в серпні 2014-го.

"Це голова, руки, ноги, коліна, суглоби, легені, шия. Тобто, все було поранено. Це 2014 рік, а він досить насичений такий був на події. В основному, це міни. Міни, "Гради", – каже член Національної збірної "Ігор Нескорених" Іван Рудий.

Медики рятували хлопцю спочатку руку, потім ноги. І їм таки вдалося зберегти Івану кінцівки, хоч лікування і реабілітація тривали роками.

"Лікування таке – степ бай степ. Спочатку рятували руку. Потім у терміновому порядку ногу, потім іншу ногу", – згадує Іван.

Медики ставили хрест на заняттях спортом для Івана і попереджали, навіть деякі буденні рухи даватимуться дуже складно.

"Лікарі взагалі казали: ну, чувак, про спорт забудь на все життя. Казали, що ложку навіть буде важко піднімати. Але все ок, все гаразд", – розповідає член збірної "Ігор Нескорених".

Долаючи біль, Іван наполегливо відновлювався і переживав операцію за операцією. За цей час життя ветерана змінилося. Він зустрів кохану дівчину й одружився.

Ігри Нескорених
Ігри Нескорених5 канал

Саме Катя запропонувала Івану зробити операцію, яка в подальшому дала йому змогу займатися спортом. І саме вона підтримувала бажання чоловіка спробувати себе у відборі на "Ігри Нескорених".

"Бажання з’явилося, я якраз лежав у лікарні після операції", – пригадує Іван Рудий.

Перша спроба потрапити до збірної для Івана була невдалою, та він не опустив руки. До наступних змагань почав готуватися ще наполегливіше. На тренуваннях йому допомагав товариш.

Ще кілька років тому про піднімання штанги Іван навіть не думав. Та зараз він уже в Національній збірній "Нескорених" і тисне від грудей понад 130 кілограмів. Завжди поруч професійний тренер, який і готує Івана до змагань у Гаазі.

"Там будуть представлені найсильніші атлети з усього світу, серед ветеранів. Тому тренується дуже наполегливо, налаштований на боротьбу він і на максимальний результат. З Ваньою дуже легко працювати", – розповідає тренер Національної збірної "Ігор Нескорених" з пауерліфтингу Олексій Соловйов. 

Ігри Нескорених
Ігри Нескорених5 канал

Тренер уже проаналізував найсильніших конкурентів Івана.

"Австралієць – наш головний конкурент. Він уже програвав хлопцям нашим три рази і зараз буде максимально налаштований і мотивований на боротьбу. Він злий. Я думаю, що буде дуже цікава і яскрава боротьба", – думає Олексій Соловйов.

Найбільша підтримка нині для спортсмена – його дружина Катя. Пригадує, під час оголошення результатів відбору хвилювалися сильніше, ніж під час останньої операції Івана.

Це і є головною метою для Івана – показати іншим ветеранам, що подолати можна все – навчитися перемагати себе, свій пережитий біль і страхи та свою недугу.

"Щоб там хтось, хто лежить або ховається вдома, або не хоче виходити, він побачив і так само, як я свого часу, що є ще реально шляхи повернення до нормального життя", – каже Іван Рудий.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Загинула на Донбасі: на Харківщині прощалися з бойовим медиком Клавдією Ситник
Наступний матеріал
Замах на активіста "С14": суд вирішує, чи повертати підозрюваних у СІЗО
Loading...

"Ігри Нескорених-2020": як проходить відкрите тренування української збірної – включення

"Аж дух захоплює": оприлюднено перелік військових-учасників "Ігор Нескорених-2020"

На "Ігри нескорених" від України поїде 20 ветеранів: розлого про те, як обирали переможців

Обличчя українських нескорених: відкриття фіналу відбору на Invictus Games-2020 у фото

У Києві стартував фінал відбору на Invictus Games: учасники змагань у передчутті – включення

"Ігри Нескорених-2019": як відбувся фінальний етап відбору до національної збірної – репортаж