До харківського екопарку повернулися мешканці Мадагаскару – котячі лемури. Півтора десятка цих екзотичних тварин вивезли з-під ворожих обстрілів на початку вторгнення. Майже два роки вони перебували в евакуації. До екопарку їх повернули після часткового відновлення пошкодженого вольєра. Зараз непосидючі пухнастики обживають свою домівку наново та звикають до гучних вибухів, які останнім часом у Харкові почастішали. Журналістка "5 каналу" Оксана Нечепоренко знає більше.
На гостину до котячих лемурів знімальна група "5 каналу" прийшла із зоокіпером Артемом Котляром. На початку повномасштабного вторгнення він допомагав годувати тварин.
"Тварини дуже стресували. І треба було, аби за можливості їх заспокоїти, поговорити, погодувати", – каже зоокіпер Артем Котляр.
Майже два роки лемури перебували в евакуації на Полтавщині. Додому повернулися, коли частково відновили їхній пошкоджений обстрілами вольєр.
"Вони достатньо грайливі, апетит хороший. Жодних побоювань їхній стан не викликає. Сподіваємося, що навесні в нас будуть діти. Це буде головним показником, що тварини прийшли до норми", – зазначає зоокіпер Артем Котляр.
Непосидючі та цікаві до всього, лемури доволі швидко пішли на контакт зі знімальною групою – окупували штатив відеокамери. Та перервали інтерв’ю.
Та без смачних подарунків швидко втратили інтерес до гостей. Потоваришувати з лемурами доволі просто. Достатньо мати жменьку родзинок.
Завідувачка відділу екопарку Світлана Вишневецька – часта гостя в лемурнику. Добре знається на характері та звичках пухнастих непосид.
"Тут матріархат, шо матушка скаже, те і буде. Навіть найменша дівчинка має більше прав, чим дорослий самець", – розповідає заступниця директора з зооветеринарної частини Світлана Вишневецька.
Лемури Катта, або котячі лемури родом із Мадагаскару. Схожості з кішкою їм додають грайлива поведінка та мокрий ніс. А ще дивне муркотіння.
Спілкуючись поміж собою, лемури катта також тріскочуть та рохкають. Про небезпеку попереджають гучними криками.
Останнім часом почастішали обстріли Харкова з боку росії. Ці вибухи чути і в екопарку. Тож лемури виробили власну стратегію порятунку.
"Коли їм страшно, вони забиваються усі на дах, якщо стріляють поряд, ми ж тут 25 кілометрів від границі, і вони просто хочуть кудись сховатися", – пояснює заступниця директора з зооветеринарної частини Світлана Вишневецька.
В іншому розклад лемурів звичайний. Пухнастики прокидаються рано вранці, їдять двічі на день. На сніданок - моркву та капусту. За обідом смакують бананами та яблуками.
Побачити лемурів відвідувачі екопарку поки що не зможуть. Через значні пошкодження лемурника у екопарку досі важко створити безпечні умови для спілкування людей та тварин.
Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харківська область, "5 канал"
Читайте також: Мавпочки тремтіли і збивалися в купки: як рятують тварин від холоду в Черкаському зоопарку – сюжет
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.