Тушки курей
Тушки курей 5 канал

Звалище мертвої курятини виявили на Дніпропетровщині – шукають винних

Читайте по-русски
Районні депутати хочуть знайти і покарати причетних до забруднення території та повітря

На Дніпропетровщині мешканці села Широке виявили звалище мертвої курятини. Про її походження ані місцеві, ані чиновники не знають. Крім смороду та токсинів, які поступово проникають у ґрунт та водойми навколишніх сіл – місцевих мешканців турбує причина смерті курей.

Близько десяти тонн мертвої курятини просто неба – налякали мешканців села Широке. Спочатку місцеві не розуміли, звідки йде страшенний сморід. Місцевий старожил Анатолій розповідає, що на цьому місці селяни зазвичай випасають худобу. А зовсім поруч ставок, водою з якого мешканці села поливають городи.

"На цій території невідомими нам людьми було викинуто величезну кількість тушок померших птахів, а саме курей. За непідтвердженою інформацією, вони привезені із Запорізької області для утилізації та переробку на костну муку. Вся ця куча лежить на території, яка не є герметичною. Тобто якщо все почне танути після морозу, все це потече в поблизу розташований ставок", – каже мешканець Широкого Анатолій Сальников.

Першими відчули запах співробітники заправки. Звалище усього за 200 метрів від АЗС. Працівниця заправки згадує – таке було і торік.

"Звідки сморід – з’ясував мій чоловік. Він працює тут на фермі, і вони побачили, як вони вигружають машини відходи від курей. Це були спершу кишки, внутрішні органи", – розповідає працівниця АЗС Наталя. 

Неподалік звалища розташоване підприємство з переробки продуктів тваринного походження. За словами голови сільради, воно працює 7 місяців, а припиняє роботу першого березня. Стверджує, все законно, бачив навіть документи на птицю.

"Я кажу: "На яком основаніі ви тут?". Він каже: "Пішли". Заходимо ми в кабінет, там офіс. Він дістає папку: дозвіл – є, дозвіл з держпродслужби області. Підписано – Олег Потоцький. Я кажу: "Шо то за куча, шо то за кури? Звідки взялися?". Він: "Ось, будь ласка, Запорізька область, така-то там фірма. Кладе на стіл, і відкриває свідоцтво. Все законно", – повідомляє голова широківської сільської ради Микола Соляник.

Тушки курей
Тушки курей5 канал

Згідно з законодавством переробці підлягають тварини тільки третьої категорії, тобто ті, які не були нічим заражені. Якого сорту курятина, що опинилася на околицях Широкого – начальник криворізького міжрайонного управління Держпродспоживслужби області Вадим Зубков – не відповів.

Районні депутати хочуть знайти і покарати причетних до забруднення території та повітря в Широкому.

Олександр Фефілатьєв, Інна Бугайова, Віктор Зубченко, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Про Свинарчук-гейт, квартиру Лещенка та плівки Гончарука – "Є СЕНС"
Наступний матеріал
Дмитро Ярош пов'язав ЛГБТ з міграцією і тероризмом – "Рандеву з Яніною Соколовою"
Loading...

Користувачів мережі спантеличив птах, що нерухомо застиг в небі

Два острови Індонезії пішли під воду через глобальне потепління

Неймовірні фото засніжених Карпат вразили мережу

Руйнівна стихія вирує на Філіппінах: тайфун "Фанфон" уже забрав життя 16 осіб

Вперше за 130 років: у столиці найтепліший грудневий день

Рослини відчувають, коли їх їдять – результати досліджень